Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (77)
www.DELFI.ee
                     
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Sotsiaalministeeriumi vastus Urmas Sutropi murele: aafriklastele eesti keele õpetamiseks pole vaja Aafrika keeli osata (8) Pagulased Vao külas eesti keele tunnis  1 h
Euroopasse võetakse vastu eelkõige Süüriast ja Eritreast pärit põgenikke. Reformierakondlane Urmas Sutrop arvas oma arvamusloos, et küllap meil leidub araabia ja aramea keele oskajaid, kuid muretses, kas meil ikka on õpetajat, kes Eritreast pärit ja emakeelena tigrinja keelt kõnelevatele inimestele eesti keele õpetamisega hakkama saaks.
Urmas Reinsalu: justiitsroimades osalenud Erich Vallimäe laiab LP-s mõnuga oma ohvrite üle (51) Erich Vallimäe  2 h
Justiistminister Reinsalu kirjutab vastukajana LP-s ilmunud portreeloole Erich Vallimäest, et justiitsroimades osalenud inimest ei peaks esitlema leebes võtmes ning Vallimäe on oma surma toonud tegudega kelkides unustanud inimsusevastaste kuritegude aegumatuse kontseptsiooni.
Ossinovski otsib Palo asemele ministrikandidaati, ministri leidmise korral on sotside juhatus valmis 24 tunni jooksul kogunema (39) Urve Palo ja Jevgeni Ossinovski  2 h
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et kui Urve Palo asemele on leitud uus ekspordiministri kandidaat, siis on sotsiaaldemokraatide juhatus valmis 24 tunni jooksul kogunema, et asja arutada. Ossinovski arvas, et homme pannakse juhatuse istungi aeg paika.
LOE: tuleohutuse ABC koolilapsele (2) Päästeamet-36  3 h
Kooliteed alustanud laps on saanud tublisti iseseisvamaks ning hindab, kui vanemad teda usaldavad. Päästeamet tuletab meelde, et siiski tuleb tal veel silm peal hoida ning ennetada tema kogenematusest või teadmatusest juhtuvaid õnnetusi.
KOOLIBLOGI: Esimene september on kohal, olete selleks valmis või mitteVaata fotosid, videoid ning ütle ka sõna sekka! (6) 1. September Pärnu Vanalinna Põhikoolis  4 h
Täna algab kool ja paljude jaoks tähendab see ka sügise algust. 1. septembriga ei kaasne aga ainult kahjutunne suvepuhkuse lõppemise üle, vaid ka paras annus elevust nii neile, kes lähevad esimesse klassi, kui ka neile, kes juba teab-mitmendal kursusel ülikoolis õpivad.
Tähelepanu, autojuhid: koolijütsid on taas tänavatel (2) Koolilapsed kesklinnas  4 h
Selle nädala lõpuni on korrakaitsjate tähelepanu suunatud eeskätt koolide ja ülekäiguradade juures toimuvale, et tagada turvalist kooliteed kõigile suurematele ja väiksematele liiklejatele.
Põllumajandusministeeriumist sai maaeluministeerium (34) Põllumajandusministeeriumist sai maaeluministeerium  4 h
Alates tänasest, 1. septembrist jätkab põllumajandusministeerium tööd maaeluministeeriumina.
Psühholoog: altkäemaksu paneb võtma täitmatu isu ja eneseõigustamine (36) Ain Kaljurand ja Allan Kiil  5 h
Tänaseks vahi alla võetud ASi Tallinna Sadam juhatuse liikmed Ain Kaljurand ja Allan Kiil polnud vaesed mehed: ühe kuupalk oli 8800 eurot ja teisel 8000. Samas võttis Kaljurand prokuröri sõnul kahtlustuse järgi altkäemaksu sadu tuhandeid, Kiil aga miljoneid eurosid.
Miks nad riskisid ja seda tegid?
ETV+ saateid ei pruugi oluline osa auditooriumi näha, sest idavirumaalasteni Eesti kanalid ei jõuagi (113) Narvas levib Venemaalt tulev satelliitpilt suisa tasuta, sellepärast ei pea paljud elanikud vajalikuks Eesti teenusepakkujatele maksta.  12 h
Ida-Virumaal kasutatakse satelliittelevisiooni vaatamiseks endist viisi suurelt jaolt regiooni jaoks keelatud või piraatkaarte. ERR-i juhatuse liige Ainar Ruussaar kinnitab, et Eesti kanaleid ei näe Ida-Virumaal isegi hotellides. Probleem on tema sõnul suur. Telekommunikatsioonifirmade arvates peaks kaartide kasutajaid ja levitajaid rohkem vastutusele võtma. Aga kuidas?

Loetumad artiklid

Minister Urve Palo teatas tagasiastumisest  (259)
Ettevõtlusminister Urve Palo teatas pärast sotside koalitsioonis jätkamise otsust, et ta astub tagasi. Tema asemele läheb valitsusse erakonna juht Jevgeni Ossinovski , kuid pole veel kindel, kas samale ametikohale.
BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda  (421) BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda
Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast põhjalikku arutelu saavutatud kokkuleppele oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.
Kaitseliidu spetsialist peab Euroopasse tungivaid põgenikke saastaks, inimrämpsuks ja mugavusprussakateks  (459)
Eesti Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialist Urmas Reitelmann avaldas sotsiaalmeedias arvamust põgenike kohta, keda iga päevaga tuhandete kaupa Euroopasse tuleb. Lisaks on tal oma sõna öelda ka Eestis elavate venelaste kohta. Kaitseliit taunib taolist teguviisi.
Raske liiklusõnnetuse põhjustanud tagaotsitav jalutas mitu kuud rahulikult ringi, sest politsei infovahetus oli puudulik  (43) Raske liiklusõnnetuse põhjustanud tagaotsitav jalutas mitu kuud rahulikult ringi, sest politsei infovahetus oli puudulik
„Vabandust, vabandust, ma ei tahtnud, sellel autol pole ju pidureid!” ütleb Janeikko Perijainen maas lebavale valudes naisele. Süüdlane põgeneb ja politsei ei taba teda mitme kuu jooksul. Samal ajal uhkustab pika karistusregistriga Perijainen Facebookis, kuidas ta on pääsenud.
DELFI UNGARIS: Sürreaalsed fotod põgenikelaagriks muutunud Budapesti rongijaamast, milles "ootavad oma rongi" tuhanded migrandid  (277)
Pilt Ungari pealinna Budapesti Keleti rongijaamas on niivõrd ehmatav, et ka kohalikud vaatavad autoakendest möödasõites imestunult välja, suu lahti. Juba rongijaama ees on siin-seal üles pandud telgid. Kuid tegelik elu on sisse seatud maa all, kus tunnelid on hõivanud sajad, kui mitte tuhanded sisserändajad. Pilt on esmalt niivõrd jahmatav, et paneb küsima, kuidas on see ühes Euroopa pealinnas üldse võimalik. Seisatan ka ise enne tunnelisse minekut ja lihtsalt vaatan. Ma ei tea kust alustada.
Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas  5 min
Tööandja omaniku liigi järgi tõusid palgad kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas, 8,5%, kommenteeris täna statistikaameti avatud II kvartali palgastatistikat Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.
Järgmine koondamislaine: Fazeri tehases jäävad kümned inimesed tööta Fazer Bakery Baltic’u tegevjuht Eestis Mindaugas Snarskis  31 min
Fazer Bakeries teavitas, et koondab 40 töötajat oma tootmistehases Vantaas. Firma teatas, et töötajate ja töötandjate vahelised läbirääkimised, mis algusfaasis kaasasid 270 töötajat, on nüüd lõpusirgele jõudnud.
Mängupõrgu Macau majandus tegi läbi suure kukkumise Mängupõrgu Macau majandus tegi läbi suure kukkumise  44 min
Et Macaus on majanduse mootoriks olevatelt kasiinodelt saadud tulud langenud, on riigi majandus järsult kukkunud. See toob kaasa 1. septembrist ehk tänasest eelarvekärped, kirjutab Reuters.
Swedbank: Tarbijate ostujõud kasvab sel aastal hüppeliselt (1) Swedbank  1 h
Majapidamiste reaalne ostujõud kasvab sel aastal hüppeliselt tänu kiirele brutopalga tõusule ning hindade langusele ja tööjõu maksukoormuse vähenemisele. Sotsiaalsiirete, sh pensionite, jätkuv tõus annab tarbimise kasvu täiendava panuse, kommenteeris Swedbanki vanemanalüütik Liis Elmik täna avaldatud palgakasvu numbrit.
Tänasest jõustuvad karmimad bioohutusnõuded seakasvatustele (1) Tänasest jõustuvad karmimad bioohutusnõuded seakasvatustele  2 h
Seoses sigade Aafrika katku puhangutega farmides, karmistuvad alates tänasest, 1. septembrist seakasvatustele ja majapidamistele kehtivad bioohutusnõuded. Uute nõuetena rakenduvad tänasest sigade väljaspidamise täielik keeld ja territooriumi tarastuse nõue, teatas maaeluministeerium.
Vaata, kes on Ettevõtluse Auhinna nominendid (1) Ettevõtluse Auhind 2014  2 h
Žürii valis välja Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) poolt välja antava Ettevõtluse Auhinna nominendid. Viie kategooria parimad ettevõtted kuulutatakse välja 8. oktoobril toimuval pidulikul auhinnagalal, teatas EAS.
Kõige rohkem tõusis brutotunnipalk kunstnikel ja meelelahutajatel (9) Pure line jäätisetehas  3 h
Statistikaameti andmetel kasvas II kvartalis aastaga palk keskmisest madalama brutokuupalgaga tegevusaladel - kinnisvaraalases tegevuses 11,2% ning põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi tegevusalal 9,8%. Keskmine brutokuupalk ei tõusnud vaid ehituses (langus 0,5%).
Eesti Raudtee uus juht asub ametisse (1) Sulev Loo  3 h
Täna asub Eesti Raudtee juhatuse esimehe ametisse Sulev Loo, teatas ettevõte.