Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (77)
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.Foto: Ester Vaitmaa

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Enim loetud
Päästeamet: öö tuleb tormine, mõtle käigud põhjalikult läbi ja ole liikudes ettevaatlik! Arvestada tuleb puude murdumisega, halveneda võivad liiklusolud (50)Tormikahjustused Pärnus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Mati Alaver: kohe, kui oli võimalus meile kätte maksta, seda ka tehti (12) Mati Alaver  1 h
„Kui see pauk käis, siis oli selge, et meil tuleb midagi muud tegema hakata. Üritasimegi koos Andrusega hakata kinnisvaraäri ajama. Õnneks pandi meile mõistus pähe,” tunnistab Mati Alaver.
Kadri Simson: tean, mida minult oodatakse. Ja tean, kuidas seda ootust täita (12) Kadri Simson Tondiraba jäähallis. LP ettepanekul vaatasime üle koha, kus otsustatakse homme Kadri saatus.  7 h
Kui madalale on võimalik laskuda? Kas poliitika ongi nii labane? Kuidas Kadri vastu peab? Sellised küsimused tekkisid paljudel viimastel nädalatel toimuvat vaadates.
Andrus Veerpalu: eks kõik, mis elus on üle elatud, ole mõneti ka õpetlik (3) Andrus Veerpalu  2 h
Enne kui Andrus Veerpaluga kohtume, hoiatab ta vana treener Mati Alaver, et Andrust oli väga raske intervjuuks nõusse saada. Ta ei taha meediaga suhelda.
Keskerakonnale võltsitud orderitega raha annetanud kaotasid kohtus mälu (10) Riigikogu liikmed Priit Toobal ja Lauri Laasi eelmise aasta sügisel maakohtus  7 h
Nn Hannes Rummi kirjade kohtuasja toimikutest selgub seegi, kuidas Priit Toobal Keskerakonnale annetusi välja kirjutas.
Keskerakonna tulevik. Lepitus või karistusaktsioonid, võim või opositsioon? (3) Keskerakonna tulevik. Lepitus või karistusaktsioonid, võim või opositsioon?  7 h
Kui homme on Keskerakonna esimehe valimiste hääled kokku loetud ja Tallinna TV teatab, et võitis Edgar Savisaar, avatakse vähemalt ühes valitsuserakonnas suurest rõõmust vahuveinipudelid.
Kivirähk: Kui kooseluseaduse rakendusaktid läbi kukutatakse, võidab EKRE ja teised kukutajad jäävad kasulikeks idiootideks (47) Andrus Kivirähk  7 h
POOLT ja VASTU: kas linnades peaks jalakäijate ohutuse tagamiseks piirkiirust vähendama? (7) POOLT ja VASTU: kas linnades peaks jalakäijate ohutuse tagamiseks piirkiirust vähendama?  7 h
Toobal: kui kuritegu teeb keegi teine, pole vaja mõelda (3) Kott Hannes Rummi kirjadega seisis Toobalil laua all põrandal.  7 h
Priit Toobal üritas kohtus selgitada, et võttis Ivor Onksioni pakutud kirjad vastu, sest kuritegu ei pannud toime tema, vaid Onksion.
FOTOD: Naudi punase vaiba hetki PÖFF-i lõpugalalt ja vaata, kas sinu lemmikfilm sai auhinna! (13) PÖFFi lõpugala  9 h
Nordea kontserdimajas toimus täna PÖFF-i lõputseremoonia, filmirahvas sai punasel vaibal särada.

Kümme küsimust

KÜMME KÜSIMUST: Delfi lugejaküsitluse tulemused ehmatasid. Kanep on tegelikult nii kergelt kättesaadav! Ligi 9000 vastajat!  (100) kanep, kümme küsimust
Küsisime nii eesti- kui venekeelse Delfi lugejatelt, mida nad arvavad kanepist ja kas see tuleks legaliseerima või mitte. Ligi 9000 vastajat võttis vaevaks ankeedi kümme küsimust täita ning välja koorus nii mõndagi põnevat.

Loetumad artiklid

FOTOD: Kas meie silmad petavad? Viru tänav kattub asfaldiga!  (188)
Viru tänava ehitustööd võtsid täna kodanike silmis ootamatu pöörde, kui keskajahõngulise munakivisillutise asemel hakkasid vanalinna tänavale tekkima suured asfaldilaigud.
Riigikogu Keskfraktsioon läks omavahel avalikult purelema  (197) Riigikogu Keskfraktsioon läks omavahel avalikult purelema
Riigikogu Keskfraktsiooni Savisaart pooldav tiib saatis täna pressiteate, milles kurdeti, et fraktsiooni juht Kadri Simson puudus kooseluseaduse rakendusseaduse eelnõu hääletuselt. Simson teatas seepeale, et Siret Kotka, Heimar Lengi ja Peeter Ernitsa teade on täis väärinfot ja ebaadekvaatne.
Seadusemuudatus võtab kõik lastega pered rangema järelevalve alla  (210)
Kui lapsevanem ei vii last määratud aegadel arsti juurde, võidakse peretoetuse maksmine peatada või hoopis lõpetada. Praeguse plaani järgi 2017. aastal jõustuva kava eesmärk on jälgida süsteemselt laste tervist ja võimalikult vara tuvastada riskipered. Perearstid ja sotsiaaltöötajad on muudatuse poolt, kuid sotsiaaltöötajad muretsevad märgatavalt suureneva töökoormuse pärast.
Kaljulaid Partsile alternatiivi leidmisest: EL-i leping jätab valitsusele kontrollikoja kandidaadi osas piisavalt valikuruumi (17) Kersti Kaljulaid  14 h
Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid lausus Ärilehele, et Juhan Parts vastab Euroopa Kontrollikoja liikme valiku kriteeriumitele, kuid Euroopa Liidu Leping jätab valitsusele alternatiivsete kandidaatide leidmisel piisavalt valikuruumi.
Ametühingute keskliidu esimehena jätkab Peep Peterson (10) Peep Peterson.  12 h
Täna Tallinna Ülikoolis toimunud Eesti Ametiühingute keskliidu kongressil valiti järgmiseks neljaks aastaks ametiühingute keskliidu esimeheks Peep Peterson.
Kaubanduskoja juht: ettevõtlust toetav riiklik tugi peab meie võimalustele vastama (3) Kaubandus- ja tööstuskoja peadirektor Mait Palts.  13 h
Ette tuleb vaadata pikemalt kui vaid paar aastat ning kogu ettevõtlust toetav riiklik tugistruktuur tuleb kujundada meie võimalusi ja tegelikke vajadusi vastavaks, lausus kaubandus- tööstuskoja juht Mait Palts.
Noortele: tule testi infomessil erinevaid elukutseid! Teeviit 2014  14 h
4.-5. detsembril Eesti Näituste messikeskuses toimuval infomessil Teeviit 2015 osaleb Tallinna Ettevõtlusamet eriprojektiga „Ettevõtlusameti Kutselabor“, kus noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi õige elukutsevaliku langetamiseks parem ülevaade saada.
Karilaid: Tallinna Sadama uurimiskomisjoni materjalid viitavad Juhan Partsi ja Jürgen Ligi tegemata tööle (9) Priit Toobali pressikonverents-39  15 h
Tallinna Sadama uurimiskomisjoni materjalidest saab järeldada, et Tallinna Sadamas toimunu eest peaksid poliitilist vastutust kandma endine majandusminister Juhan Parts ja endine rahandusminister Jürgen Ligi, kinnitas ajakirjandusele saadetud teates Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liige, keskerakondlane Jaanus Karilaid.
Õhus veel üks keelatud riigiabi juhtum (14) PAKRI POOLSAARE TUULEPARK  15 h
Taastuvenergia ettevõtetele jagatakse aastas kokku üle 70 miljoni euro toetusi, kuid Euroopa Komisjon nõuab raha jagamise skeemi muutmist, sest tegu võib olla keelatud riigiabiga.
Jüri Käo: poliitikud üritavad alati oma nahka hoida, aga Parts on tegus inimene (49) Jüri Käo  16 h
Suurärimees Jüri Käo on seisukohal, et endise majandusministri Juhan Partsi kandidatuur Euroopa Kontrollikoja liikme kohale on vägagi õigustatud ning temast oleks tollel postil kogu organisatsioonile kindlasti abi.
Hääl: põlevkivisektor peaks olema uhkuse, mitte vihakõne koht (14) Marti Hääl  17 h
Tänasel Energia Aastakonverentsil peeti diskussiooni Virumaa tuleviku väljavaadetest. Alexela Energia juht Marti Hääl ütles, et Eesti põlevkivisektorist tasuks rääkida tasakaalustatumalt ja mitte seda enne maha kanda kui pole olemas tõsiseltvõetavalt alternatiivi.