Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (75)
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.Foto: Ester Vaitmaa

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Enim loetud
Politsei pidas kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi ja korraldas linnavalitsuses läbiotsimise Prokuratuur: Lemberit on alust kahtlustada korduvas altkäemaksu võtmises, lisatud linnapea kommentaar! (272)Foorum saade
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
OTSEBLOGI: "Foorumi" hooaja lõppakord läheb eetrisse Brüsselist Johannes Tralla  9 min
"Foorum" paneb poliitikahooajale punkti erisaatega Brüsselist.
Elmar Vaher: PPA ei karda kriitikat. Psühholoog oleks pidanud pöörduma õiguskantsleri büroosse, mitte ajalehte (9) Elmar Vaher  32 min
Politsei- ja piirvalveameti peadirektor Elmar Vaher selgitas Harku kinnipidamiskeskust kritiseerinud psühholoogi lepingu peatamist.
Õnnelik lotomängija viib koju 115 000 eurot (1) Lotokolmapäev  36 min
Tänaõhtusel Viking Lotto loosimisel võitis õnnelik lotomängija 115 162 eurot, Bingo lotoga võideti 17 777 eurot. Vaata võidunumbreid!
„Pealtnägija“: paavsti külaskäik Eestisse on väga tõenäoline (25) Paavst Franciscus  47 min
Eesti katoliku kiriku piiskop, isa Philippe Jourdan kinnitas „Pealtnägijale“, et tõenäosus paavst Franciscuse visiidiks Eestisse on väga suur.
100 SEKUNDIT: Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi, Ukraina piloot Nadia Savtšenko jõudis tagasi Ukrainasse 100 SEKUNDIT: Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi, Ukraina piloot Nadia Savtšenko jõudis tagasi Ukrainasse  2 h
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse kolmapäev, 25. mai? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
Kaitseminister Hanso kutsus grusiinid Kevadtormile (13) Hannes Hanso  2 h
Kaitseminister Hannes Hanso arutas täna Tbilisis Gruusia kaitseminister Tinatin Khidasheliga ja kaitseväe juhataja kindralmajor Vakhtang Kapanadzega edasist Eesti ja Gruusia kaitsealast koostööd ning kutsus muuhulgas grusiinid Kevadtormile.
Laar toetab Jõksi: olen temaga korralikult piike murdnud, mugavuspresidenti temast ei saa (32) Laar toetab Jõksi: olen temaga korralikult piike murdnud, mugavuspresidenti temast ei saa  5 h
Kahekordne endine peaminister Mart Laar teatas täna, et soovib Eesti järgmise presidendina näha Allar Jõksi.
Mogherini: Euroopa Liit jälgib tähelepanelikult Indias vangi mõistetud laevakaitsjate olukorda (6) India laevakaitsjad  5 h
Euroopa Komisjoni asepresident ja ELi välisasjade kõrge esindaja Federica Mogherini kinnitas, et Euroopa Liit jälgib tähelepanelikult Indias vangi mõistetud Eesti ja Briti laevakaitsjate olukorda.
Eiki Nestor: olen otsuse teinud ja kandideerin presidendiks (141) Eiki Nestor peab valitsuse vastumeedet mõistlikuks.  7 h
Riigikogu spiiker sotsiaaldemokraat Eiki Nestor teatas, et on otsuse langetanud ning kandideerib presidendiks.

Loetumad artiklid

Politsei pidas kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi ja korraldas linnavalitsuses läbiotsimise  (272)
Keskkriminaalpolitsei pidas 48 tunniks kahtlustatavana kinni Tartu rahandus- ja ettevõtlusvaldkonna abilinnapea ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Kajar Lember i, tema kabinetis toimus täna hommikul ka läbiotsimine.
VIDEO ja FOTOD: Kuressaare külje all Tori abajas ilmutas end Loch Nessi koletise kauge sugulane  (16) VIDEO ja FOTOD: Kuressaare külje all Tori abajas ilmutas end Loch Nessi koletise kauge sugulane
Pühapäeval said kuressaarlased näha omapärast vaatepilti Tori abajas, kus algselt nähtust vaadates jäi mulje nagu oleks tegu merepõhjast ülesärganud koletisega.
Savisaare kriminaalasjas on veel üks kahtlusalune, kelle nime prokuratuur ei avalda  (138)
Korduva altkäemaksu võtmise ja rahapesu kahtluse all oleva Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kohtuasjas on veel üks kahtlusalune, kelle isikut riigiprokuratuur ei avalda.
DELFI VIDEO: Mailis Reps Savisaare arvete maksmisest: Kotka puhul ei pruugi summa ilmvõimatu olla, Batrakoval on kindlasti mingi laiem seletus  (226) DELFI VIDEO: Mailis Reps Savisaare arvete maksmisest: Kotka puhul ei pruugi summa ilmvõimatu olla, Batrakoval on kindlasti mingi laiem seletus
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on keeruline teha mingisuguseid järeldusi riigiprokuröri väitest, et Siret Kotka ja Moonika Batrakova on tasunud Edgar Savisaare igapäevaseid kulutusi.
GRAAFIK: Vaata Hundisilma mõisa suurust ja hooneid, mille kulusid katsid Edgar Savisaare alluvad ning tuttavad  (221)
Prokuratuuri hinnangul on linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar kulutanud aastaid üle oma ametliku palga. 2011–2015 ületas tema elatustase ametlikku sissetulekut kokku 246 000 euro võrra. Prokurör Laura Vaik tõi kohtus näite, et Savisaar ei maksnud ise näiteks Hundisilma talu elektri, prügiveo ega muude hoolduskulude eest.
Kanepikasvatajad said börsilt valusasti vastu näppe Kanepikasvatajad said börsilt valusasti vastu näppe  22 min
Tallinna börsi omanik Nasdaq keeldus börsile lubamast USA kanepikasvatajate idufirmat.
Norralased ostsid poole Soome kaitsetööstusettevõttest Patria (2) Patria AMV(XP) IFV soomuk.  52 min
Tehing, millega Oslo börsil noteeritud tööstuskontsern Kongsberg ostab 283,5 miljoni euroga 49,9% Soome soomukitootja Patria aktsiatest, sai äsja Soome konkurentsiametnikelt heakskiidu.
Ansipi unistus geoblokeeringuteta ja madalate postitasudega Euroopast hakkab teoks saama Ansipi unistus geoblokeeringuteta ja madalate postitasudega Euroopast hakkab teoks saama  1 h
Euroopa Komisjon esitas täna e-kaubanduse meetmepaketi, mille eesmärk on võidelda asukohapõhise piiramise ehk geoblokeerimise vastu, muuta piiriülene pakivedu taskukohasemaks ning tugevdada tarbijate õiguste kaitset.
Venemaa triumfeerib? Ministri sõnul on välismaalastel nendesse usku (9) Venemaa triumfeerib? Ministri sõnul on välismaalastel nendesse usku  2 h
Kuigi USA ja Euroopa Liidu sanktsioonide tõttu oli raske, õnnestus Vene valitsusel emiteerida 1,75 miljardi dollari väärtuses rahvusvahelisel turul võlakirju, kirjutab Bloomberg.
Oluline ajend suitsetamise lõpetamiseks ehk miks lapsed Indoneesias verd oksendavad (1) Oluline ajend suitsetamise lõpetamiseks ehk miks lapsed Indoneesias verd oksendavad  2 h
Inimõigusorganisatsioon Human Rights Watch avaldas 119-leheküljelise ülevaate sellest, kuidas Indoneesia lapsi tubakakorjajatena kasutatakse. Selle tõttu on neil tekkinud tõsised tervisekahjustused kuni ajukahjustusteni välja. Indoneesias korjatud tubakalehti kasutavad pea kõik suuremad sigaretitootjad, kirjutab Bloomberg.
Maksuamet arvutas välja esimese kvartali mediaanpalga (12) Maksuamet arvutas välja esimese kvartali mediaanpalga  3 h
Maksu- ja tolliameti andmetel oli selle aasta esimese kvartali mediaanväljamakse 784 eurot kuus.
TransferWise kaasas 26 miljoni dollarilise investeeringu (5) TransferWise kaasas 26 miljoni dollarilise investeeringu  3 h
Rahvusvahelisi valuutaülekandeid pakkuv TransferWise kaasas 26 miljonit dollarit erainvestoritelt, et toetada ettevõtte globaalset laienemist.
Tallinna äriühingute aasta oli edukas: soojafirma maksab linnale suure dividendi (1) Tallinna äriühingute aasta oli edukas: soojafirma maksab linnale suure dividendi  4 h
Tallinna linnavalitsus kinnitas täna Tallinna Linnatranspordi ASi, ASi Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse, ASi Tallinna Soojuse ja ASi Tallinna Tööstuspargid 2015. majandusaasta aruanded ja puhaskasumi jaotamise.