Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (75)
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.Foto: Ester Vaitmaa

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Liitu uudiskirjaga
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Imre Sooäär: sugugi kõigis fraktsioonides pole Kersti Kaljulaiu osas üksmeelt Imre Sooäär: sugugi kõigis fraktsioonides pole Kersti Kaljulaiu osas üksmeelt  2 min
Reformierakonna fraktsiooni esindaja Imre Sooäär väljendas muret, et osad poliitilised jõud on endiselt otsustanud presidendivalimised põhja lasta ning fraktsioonide sees polevat üksmeelt Kersti Kaljulaiu toetamise osas.
Savisaare kõikuv troon külvab Tallinna linnaametnikele hirmu töökoha kaotamise ees (5) Edgar Savisaare ja Oudekki Loone pressikonverents  8 min
Linnaametnikud kardavad, et Keskerakonna sisevõitlus mõjutab Tallinna juhtimist ning eri leeri pooldajad võivad oma ametikohtadest mingil hetkel ilma jääda.
OTSEBLOGI: Kas Kersti Kaljulaiul on riigikogus häälte leidmisega raskusi? (62) OTSEBLOGI: Kas Kersti Kaljulaiul on riigikogus häälte leidmisega raskusi?  1 h
Riigikogu vanematekogu tegi eile Euroopa Kontrollikoja Eesti esindajale Kersti Kaljulaiule ettepaneku kandideerida Eesti presidendiks. Kaljulaid on selleks väljakutseks valmis, kuid nüüd on vaja tal kõigi erakondade fraktsioonidega kohtuda. Täna peaks aga selguma, kas tema toetus on piisav ja kas temast saab kandidaat.
Savisaar sai kapolt kahtlustuse linna raha omastamises (79) Edgar Savisaar  1 h
Keskerakonna esimees ja kriminaaluurimise tõttu Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar sai teisipäeval kaitsepolitseiametis kahtlustuse Tallinna eelarvevahendite omastamises.
FOTOD: Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid läks ennast Reformierakonnale tutvustama (157) Kersti Kaljulaid Reformierakonna fraktsioonis  2 h
Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid läks täna riigikogu Reformierakonna fraktsiooni ette end tutvustama. Reformierakond on veel viimane tema suhtes skeptiline fraktsioon.
Juhiloata riigikogulane Stalnuhhin liisib endiselt kuluhüvitiste eest autot, ent laseb hüvitada ka bussipiletid (75) Juhiloata riigikogulane Stalnuhhin liisib endiselt kuluhüvitiste eest autot, ent laseb hüvitada ka bussipiletid  3 h
Juhiloata riigikogulane Mihhail Stalnuhhin liisib endiselt kuluhüvitiste eest autot, ent laseb hüvitada ka bussipiletid. Poliitiku sõnul on auto läbisõit keskmiselt vaid 1000 kilomeetrit kuus.
Valitsuse korraldusega vabastati Eesti kodakondsusest 3930 inimest (7) IMG_4018  3 h
Tänavu on valitsuse korraldusega Eesti kodakondsusest vabastatud kokku 3930 inimest. Politsei- ja piirivalveamet on juuni lõpu seisuga teinud kodakondsuse seaduse alusel 1057 kodakondsuse kaotanuks lugemise otsust.
Oudekki Loone: paljud erakonna eliidist tahaksid veel viimasel hetkel Eestiga kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile hüpata (36) Keskerakonna kongress 2015  3 h
Keskerakonna peasekretäri ametikohalt kõrvaldatud Oudekki Loone avaldas täna Kesknädalas pöördumise, milles tänab erakonnakaaslasi ja sõpru toetuse eest, kuid samas süüdistab teisi erakonnakaaslasi valijate huvide reetmises ja soovis hüpata kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile.
Kas mõned riigikogulased peavad sünnipäevi rahva raha eest? (17) Dmitri Dmitrijev  4 h
Mitu riigikogulast on kuluhüvitiste arvelt lasknud kinni maksta toitlustusarveid, mille kuupäevad kattuvad või on lähestikku nende sünnipäevaga. Kas tegu on isikliku pidupäeva tähistamisega maksumaksja rahakoti arvelt?

Loetumad artiklid

DELFI FOTOD ja VIDEO: Presidendikandidaadiks esitatud Kersti Kaljulaid: vastutus on meeletu ja ma võtan selle  (1081)
Täna taas kogunenud riigikogu vanematekogu otsustas teha Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja Kersti Kaljulaidile ettepaneku kandideerida Eesti presidendiks.
FOTOD ja VIDEOD: Dramaatiline päev Keskerakonnas - uus peasekretär otsis hindamisakti, Savisaar käis luuramas  (272) FOTOD ja VIDEOD: Dramaatiline päev Keskerakonnas - uus peasekretär otsis hindamisakti, Savisaar käis luuramas
Keskerakonna kontori juures toimusid täna tormilised sündmused. Värskelt ametisse nimetatud peasekretäri kohusetäitja Jaak Aab asus tutvuma dokumentidega, Heimar Lenk nimetas toimuvat kontorisse sissemurdmiseks. Kontori lähedal ootas Edgar Savisaar keskpäeval oma autos, ei tulnud sealt välja ega läinud ka minema. Peale pikemat hiilimist, et pääseda ajakirjanike eest, õnnestus Savisaarel siiski kontorisse pääseda. Ta lahkus sealt uuesti peale kolme.
Mailis Reps: Edgar ei ole poliitiliselt enam keegi  (387)
Keskerakonna rahaasju nimetab Reps hallideks, kui mitte mustadeks. Auditeeritakse ka ajalehte Kesknädal ja erakonna sinna antud raha liikumist. Ei ole välistatud, et erakonnale on nõudeid võetud veelgi, kuid Repsi kinnitusel pankrotti ei minda.
Keskerakonna juhatus vahetas Oudekki Loone erakonna peasekretäri kohalt välja  (248) Keskerakonna juhatus vahetas Oudekki Loone erakonna peasekretäri kohalt välja
Keskerakonna juhatus otsustas häältega 9:3 võtta Oudekki Loone peasekretäri kohalt maha, peasekretäri kohusetäitjaks saab Jaak Aab. Samuti lepiti põhimõtteliselt kokku erakorralise kongressi aeg 5. novembril, mil kavatsetakse valida ka esimeest.
DELFI VIDEOD JA FOTOD: Savisaare võitluskaaslased kogunesid dramaatilise päeva lõpus Hundisilmale kohvi jooma  (243)
Keskerakonna tormiline päev tipnes täna õhtul sellega, et Edgar Savisaare toetajad Keskerakonna juhatusest ja riigikogu fraktsioonist kogunesid Hundisilmal , et arutada presidendivalimisi ja Oudekki Loone peasekretäri kohalt vabastamist.
Savisaar: Oudekki Loone ametist kõrvaldamine on õigustühine, erakonna juhatus on kaotanud legitiimsuse  (287) Savisaar: Oudekki Loone ametist kõrvaldamine on õigustühine, erakonna juhatus on kaotanud legitiimsuse
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on seisukohal, et erakonna juhatuse otsus taandada ametist peasekretär Oudekki Loone, on õigustühine.
Ardo Hansson: odaval tööjõul põhinevad tööstused surutakse Eestist välja (1) Ardo Hansson: odaval tööjõul põhinevad tööstused surutakse Eestist välja  36 min
Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul on Eesti majanduses suurenenud tööjõupõhiste tegevusalade osakaal, mida ilmestab ka viimaste aastate palgatõus.
India ravimifirma rajab Eestisse oma Euroopa keskuse (2) India ravimifirma rajab Eestisse oma Euroopa keskuse  2 h
India farmaatsiakontsern Bravo Pharma rajab Eestisse oma Euroopa keskuse, investeerides alustuseks 3,5 miljonit eurot. Aasias, Aafrikas ja USA-s tegutsev kontsern plaanib Eestisse ehitada ka ravimitehase Aasia turule ravimite tootmiseks ning saada vähiuuringute tehnoloogia arenduskeskuse suuraktsionäriks.
Vaata, millistes firmades tahaksid Eesti tudengid tööd teha ja kui palju palka saada Vaata, millistes firmades tahaksid Eesti tudengid tööd teha ja kui palju palka saada  3 h
Tööandja brändingu agentuuri Instari viis mais läbi üle-eestilise tudengite tööandja maine uuringu, mis näitas, et kõige rohkem tahaksid üliõpilased töötada Skypes (62%), Microsoftis (59%) ja Transferwises (52%).
Konteinervedude gigant võib osta nii Hanjini kui Hyundai (3) Konteinervedude gigant võib osta nii Hanjini kui Hyundai  15 h
A.P Moeller-Maerski konteinervedude laevandusfirma võib võtta sihikule kaks Lõuna-Korea raskustes laevandusfirmat, prognoosis pank Jefferies International.
Saudi Araabia võtab raha säästmiseks ette tavatuid meetmeid (10) Saudi Araabia võtab raha säästmiseks ette tavatuid meetmeid  15 h
Saudi Araabiale ei ole hästi mõjunud nafta hinnalangus. Et raha on tarvis kokku hoida, peavad oma osa kandma ka ametnikud. Saudi ministrite palka kärbitakse 20% ja riigiametnikele ei maksta preemiaid.
Eesti väikepruulijaid kiusatakse. Vaata, kuidas see käib (12) Põhjala pruulikoda  15 h
Eesti seni edukaim väikeõppetootja on Põhjala pruulikoda, mis on ületanud Eestis kehtiva maagilise piiri ehk 300 000 liitrit toodangut aastas. See tähendab, et tootjale koob aktsiisisoodustus. Mujal Euroopas on see piir palju kõrgemal. Põhjala tehast juhtiv Enn Parel toob aga välja teisigi viise, kuidas Eestis väikeõlletootjaid kiusatakse.
EASi toetuse kelmuses kahtlustatavana on üle kuulatud endine juhatuse liige Kalle Karron (9) Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus  15 h
Eesti Päevalehe andmeil on Targa Maja kompetentsikeskuse toetusraha väärkasutuse osas üle kuulatud sihtasutuse endine juhatuse liige Kalle Karron.
Ehitusbuum upitab Soome majandust Ehitusbuum upitab Soome majandust  16 h
Soome majandus kasvab nii tänavu kui ka tuleval aastal üle protsendi, seda ennekõike hüppeliselt tõusnud ehitusmahu tõttu, hindas Soome majandusuuringute keskus Etla.