Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (75)
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.Foto: Ester Vaitmaa

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Enim loetud
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
EELK peapiiskop Urmas Viilma: Jõudsime peaminister Taavi Rõivasega kokkuleppele, et Narva Aleksandri kirik ostetakse välja pooleldi riigi, pooleldi koguduse korjatud raha eest (4) Narvas 22.02  2 h
EELK peapiiskop Urmas Viilma kirjutab, et ehkki riigilt on tulnud signaal, et nad on Narva Aleksandri kiriku väljaostmisest huvitatud, pole miski veel kindel.
Irina Osinovskaja. Olegi varjust välja (3) Irina Osinovskaja poeg Jevgeni endises toas huvitava kujuga diivanil. Elu läheb edasi, kõigest hoolimata.  3 h
Märtsi keskel tantsisid Ossinovskid veel koos poja juubelipeol. Kaks nädalat hiljem saabus kohtusse abielu lahutamise avaldus. Protsessi algataja Irina Osinovskaja annab LP-le avameelse intervjuu.
Matti Maasikas: soovin arutelusid, kuidas Eesti kännu tagant lahti saada (3) Matti Maasikas on tänavune aasta eurooplane. „See on muidugi tunnustus kogu Eesti Euroopa-suunalisele diplomaatiale,” ütleb ta tagasihoidlikuks jäädes.  3 h
Nagu juba traditsiooniks saanud, kuulutab MTÜ Eesti Euroopa Liikumine täna välja aasta eurooplase, kelleks sellel aastal on Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas.
Alla Raudsepp, juriidilise näidispoomise nurkasurutud ohver (3) Alla Raudsepp on advokaadibüroos otsad kokku tõmmanud ja kliendid kolleegide vahel ära jaganud, vaid tsiviilvaidlustega tegeleb ta edasi.  3 h
Kuidas kolme aastaga kõik kaotada ehk lugu naisest, kes 20 aastat töötas nõutud advokaadina, kes kasvatab üksi teismelisi kaksikuid ning kellelt Eesti kohtusüsteem võttis töö ja sissetuleku.
Poolt ja vastu: kas ema peaks ennekõike kodule pühenduma? (1) Poolt ja vastu: kas ema peaks ennekõike kodule pühenduma?  3 h
Tarand: autoriteeti paljalt sellega ei saa, et võtad Lätist naise (52) Indrek Tarand kohtus Vabaerakonnaga  6 h
Vabaerakonna kutsel ennast kui võimalikku presidendikandidaati tutvustamas käinud Indrek Tarand lausus, et Eesti president ei vaja rohkem võimu, vaid rohkem autoriteeti. "Autoriteeti paljalt sellega ei saa, et võtad Lätist naise," teatas Tarand.
Savisaare kummaline selgitus: lähedased andsid talle elamiskuludeks 200 000, aga tema pani raha hoopis kõrvale (164) Edgar Savisaare protsessi pressikonverents  6 h
Edgar Savisaare jutt tema kodust leitud enam kui 200 000 euro kohta on üsna kummaline. Kõigepealt räägib ta, et sai selle summa oma lähedastelt igapäevakulude katteks. Samas näitab raha konfiskeerimine, et ta ei kulutanudki seda igapäevakulude katteks ära, vaid pani hoopis sularahas kuhugi kindlasse kohta oma kodus, kust kapo siis selle hiljem leidis ja kohtus ära arestida laskis.
EV100 nädalat: Mis on pildil - tuulik, majakas? Ei, see on Hiiumaa naftapuurtorn! (5) Pildileht, Ajaleht "Kaja"  6 h
Ajaleht "Kaja" kaasas olnud õhuke pildileht tõi 20ndate alguses üsna nigelas fotokvaliteedis ajalehepaberil ülevaate aasta olulistest sündmustest. Kolm pilti pühendati naftapuurimisele Hiiumaal, millest loodeti suurt ettevõtmist. Muide, teema on taas päevakorrale tulnud ka viimastel aastatel.
NATO kindral: Eesti eeskuju järgitakse nii sõjalisel kui poliitilisel tasandil (15) Kindral Salvatore Farina Eestis  8 h
Täna Eestis visiidil viibinud NATO Brunssumi väejuhatuse ülem kindral Salvatore Farina kohtus kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrasega, et arutada Läänemere regiooni julgeolekuga seonduvaid küsimusi.

Uudistesaade Sensor

SENSOR: Kümned tuhanded vaatamised ning austajad koduuksel: millistel Eesti noortel juutuuberitel on õnnestunud karmis konkurentsis püünele pääseda?  (128)   Laura ja Maria Rannaväli
Iga minut laetakse maailma ühesse suurimasse sotsiaalmeediakanalisse ligi 300 tunni jagu videosid. Viimasel aastal on püünele tõusnud ka järjest rohkem kodumaiseid youtubereid, kelle nimed ei ütle arvatavasti keskmisele eestlasele midagi. Ometi vaadatakse nende videosid kümneid tuhandeid kordi ja nende tellijate arv aina tõuseb. Sensor uuris lähemalt, kes need noored on ja miks nii edukaks on saanud.

Loetumad artiklid

Miljonitesse ulatuva käibega huuletubakaäri kliente on diileri sõnul nii politseis kui ka maksuametis  (138)
Internetis avalikult aetava, kuid tegelikult illegaalse huuletubakaäriga teenitakse piisavalt, et osta luksusautosid ja kortereid. Teisipäeval esitati kahtlustus 19 inimesele ning vahistati kolm snus’i maaletoomise ja müügiga tegelenud grupi ninameest. Eile käis foorumites vilgas müügitöö edasi. EMTA loodab, et peagi seadustatakse kontrollostud ja saab platsi puhtaks lüüa.
Vene telekanal Vesti tõi Sillamäe tänavatele kümneid tuhandeid inimesi ja teisi väljamõeldisi  (228) Vene telekanal Vesti tõi Sillamäe tänavatele kümneid tuhandeid inimesi ja teisi väljamõeldisi
Neljapäeva õhtul näitas Venemaa telekanal Vesti videolõiku Kremli-meelse aktivisti Dmitri Linteri püüdlustest tähistada Eestis 9. maid. Juba selle sissejuhatuses pandi Linteri kinnipidamine Eesti piiril samasse ritta nn „Võidu ajaloo ümberkirjutamisega“. Sellega asi ei lõppenud.
Norra julgeolekuportaal: Vene diplomaadid kaardistavad rünnaku jaoks Eesti teid  (345)
NATO saladokumendid paljastavad, et Vene diplomaatiline personal on kaardistanud Lõuna-Eesti sildu.
Keskerakondlane Priit Toobal ostis koolimaja ja selgitas edasisi plaane kinnisvaraga  (189) Keskerakondlane Priit Toobal ostis koolimaja ja selgitas edasisi plaane kinnisvaraga
Keskerakondlane Priit Toobal ostis täna Suure-Jaani vallalt ära Kildu koolimaja.
Miks kuld on taas kuum? (1) Miks kuld on taas kuum?  7 h
Taas on kulla teema muutunud arutluste objektiks. Miks - küsib ja vastab Bloomberg.
Mis juhtus Ukrainas hinnatõusuga? (5) Mis juhtus Ukrainas hinnatõusuga?  8 h
Ukrainlased avastasid, et esmakordselt kahe aasta jooksul oli hinnatõus alla 10%.
Kanada leidis juba ette kehvale majanduskasvunumbrile põhjenduse (1) Kanada leidis juba ette kehvale majanduskasvunumbrile põhjenduse  8 h
Kuna Kanadas Alberta provintsis möllavad naftaliivade piirkonnas ulatuslikud metsatulekahjud, siis võib see peatada teises kvartalis kogu Kanada majanduskasvu. See võib panna Kanada keskpanga intressiotsuse ootele ja nõrgendada Kanada dollarit, kirjutab Reuters.
Hiinas on järsult alahinnatud halbade laenude probleemi (2) Hiinas on järsult alahinnatud halbade laenude probleemi  10 h
Hiinas võib olla halbade laenude number vähemalt üheksa korda ametlikust numbrist suurem.
Andrus Ansip sai kaubanduskojalt aumärgi (6) Andrus Ansip sai kaubanduskojalt aumärgi  10 h
Täna toimunud kaubanduskoja liikmete üldkoosolekul anti Euroopa Komisjoni digitaalse ühtse turu asepresident Andrus Ansipile üle esimese klassi aumärk teenete eest Eesti ettevõtluskeskkonna arengusse panustamisel.
Zimbabwes valitseb USA dollaritest põud. Riik trükkis zombiraha (20) Zimbabwes valitseb USA dollaritest põud. Riik trükkis zombiraha  11 h
Aafrika edutus riigis Zimbabwes kehtib USA dollar. Seda aga ei jätku. Probleemi lahendamiseks hakkas keskpank jälle trükkima vihatud Zimbabwe dollareid. Kriitikud ründavad seda sammu kui tagasipöördumist vihatud kohaliku dollari juurde, millest loobuti, kui inflatsioon ulatus 500 000 000 000 protsendini aastas.
Tallinna lähistel jahitakse kuni 30 000euroseid kinnistuid (81) Kinnistu Tallinna lähedal  12 h
Tallinna-lähedased elamumaad hinnaga kuni 30 000 eurot lähevad kui soojad saiad, väidab Pindi Kinnisvara maade ja majade grupi juht Olav Leok.
Eesti Energia müüb Jordaania jaama hiinlasteleTehingu hinda veel ei avaldata (55) Hando Sutter  12 h
Eesti Energia müüb 45% Jordaania põlevkivielektrijaama ja –karjääri projekti aktsiatest Hiina päritolu ettevõttele Yudean Group (Yudean) ning jääb 10 protsendiga projekti väikeaktsionäriks. Tehingu hind