Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle

 (75)
Vanalinna elanikud kurdavad ööpäevaringselt avatud baarist kostva müra üle.
Foto on illustratiivne.Foto: Ester Vaitmaa

Täna pöördusid Suur-Karja tänava elanikud Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni poole palvega aidata taastada kord öisel ajal Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval, teatas volikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

"Meie, kui vanalinna elanikud mõistame, et elame pealinna turismitsoonis ning senini kuidagi suutsime sellega elada ja leppida. Kuid uue öisel ajal tegutseva asutuse "Hullumaja" avamine sai meile sõna otseses mõttes tähenduslikuks ööpäevaringselt," märkis kärarikka tänava elanike esindaja Den Fox.

"Oleme pöördunud avaldustega küll politseisse, küll munitsipaalpolitseisse, kuid meie viimane lootus võimudesse on linnavolikogu korrakaitsekomisjon, et ometi võetaks ette abinõud ja tagatakse kord," ütles Fox.

"On täiesti mõistetav bordellidest ümberpiiratud tänava elanike pahameel. Arvan, et ammu oleks aeg nende asutuste peremehi trahvida, tegevuslitsentsid ära võtta ning kohtu alla anda. See hullumaja Suur-Karja tänaval on vaja lõpetada. Ja üldse, kes andis loa elumajja sisse seada lõbustusasutuse? On ammu aeg taga kord öises Tallinnas," leiab Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur.

Suur-Karja tänav Tallinna vanalinna kõige kärarikkam tänav Eesti pealinnas, siin asuvad rida lõbustusasutusi.

Hea Delfi lugeja, kas öösiti lahtiolevad baarid ja ööklubid rikuvad ka sinu und ning häirivad öörahu? Kirjuta meile, mis sa arvad, kas vanalinnas tuleks piirata ööklubide ja pubide lahtiolekuaegu?

Ootame teie mõtteid ja fotosid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Enim loetud
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Vana vimm lõi lõkkele: Tartu kesklinnas löödi noormeest korduvalt kirvega selga (26) Fotolavastus  37 min
Pühapäeva varahommikul lõi Tartus Ülikooli tänaval üks mees teist kirvega selga. Tegemist oli tuttavate meestega, kes olid tükk aega tagasi tülli läinud.
MEENUTUS: Kuidas rahvusvahelised eksperdid ERM-i uuele hoonele ja ülioptimistlikule külastajateprognoosile vee peale tõmbasid (1) MEENUTUS: Kuidas rahvusvahelised eksperdid ERM-i uuele hoonele ja ülioptimistlikule külastajateprognoosile vee peale tõmbasid  44 min
Eesti Rahva Muuseumi projekti kritiseeritakse otse ja keerutamata. Näiteks seisab lõppraportis, et ERM on muuseumikülastajate tulevased arvud laest võtnud. Prognoositud 175 000 külastajat aastas ning 1000 restoranikülastajat päevas on liialt optimistlik suund.
Kuidas ära tunda toidulisandist saadud väävelhappe mürgistuse? (2) Pilt on illustratiivne  2 h
USA-s väävelhappesisalduse tõttu kohtu alla antud Cellfood on Eestis toidulisandina ametlikult müügil. Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et toidulisand sisaldab ohtlikku väävelhapet, mida kasutatakse näiteks ka autoakudes ja puhastusvahendites ning see toob endaga kaasa mürgistuse nähud. Missugused need täpsemalt on?
100 SEKUNDIT: Prantsusmaal võtsid relvastatud mehed kirikus pantvange; Prokuratuur ja kapo uurivad Eesti-Saksa lendudele tehtud pommiähvardust 100 SEKUNDIT: Prantsusmaal võtsid relvastatud mehed kirikus pantvange; Prokuratuur ja kapo uurivad Eesti-Saksa lendudele tehtud pommiähvardust  17 h
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse teisipäev, 26. juuli? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
HOMSES PÄEVALEHES: ERMi köögi sisustab ikkagi ise konsultandiks olnud firma (22) Eesti Rahva Muuseum 100 päeva avamiseni  17 h
Ülikalli ERMi köögi sisustab ikkagi hanke tingimusi kirjutanud Dieta, kelle pakkumine oli 118 000 eurot kallim.
DELFI FOTOD: Veeavarii tõttu on Pronksi tänaval osa liiklust kinni (1) Pronksi tänava veeavarii  19 h
Seoses veeavariiga Pronksi ja Gonsiori tn ristmikul (Gonsiori 14/Pronksi 10 juures) alustatakse remonditöödega täna pärast õhtust tipptundi, orienteeruvalt kell 20. Seni on liiklusele avatud kolm sõidurida.
"Homopropagandistliku" kampaania peatamist nõudev Vooglaid nimetab rasedust suguhaiguseks (225) "Vabariigi kodanikes" arutlevad teiste seas Varro Vooglaid ja geiaktivist Reimo Mets kooseluseaduse üle  19 h
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks eestvedajad Varro Vooglaid ja Markus Järvi tahavad peatada tänavakampaania "Kumm on seks", kuna see edastab nende arvates väärastunud nägemust inimseksuaalsusest. Ametlikus pöördumises tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale on sugulisel teel levivate haiguste nimistus märgitud ka rasedus.
VIDEO JA FOTOD: Harju maakohus otsustab Savisaare ametist kõrvaldamise põhjendatuse üle neljapäeval (48) Istung Savisaare asjus  19 h
Täna pärastlõunal asuti Harju maakohtus arutama, kas on jätkuvalt põhjendatud korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatava Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kõrvaldamine Tallinna linnapea ametist. Harju maakohus teeb määruse teatavaks ülehomme.
DELFI TV ARVAMUSSTUUDIO: Kuidas reageerib Eesti õigussüsteem aina suurenevale terrorismiohule?Peaprokurör: see on meile tõsine väljakutse (143) DELFI TV ARVAMUSSTUUDIO: Kuidas reageerib Eesti õigussüsteem aina suurenevale terrorismiohule?  22 h

Loetumad artiklid

FOTOD ja VIDEOD: Tallinna lennujaamas on Daeshi väidetava liikme ähvarduse tõttu suurendatud turvameetmeid  (477)
Tallinna lennujaamas on suurendatud turvameetmeid seoses end Daeshi liikmeks kutsuva mehe ähvardusega õhkida sellel nädalal Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk.
Varjupaigataotlejate perest eraldati lapsed, sest kasuisa sundis neid vaheldumisi nälgima ja oksendamiseni sööma  (55) Varjupaigataotlejate perest eraldati lapsed, sest kasuisa sundis neid vaheldumisi nälgima ja oksendamiseni sööma
Hiljuti jõustus kohtuotsus, millega Eestis esmakordselt eraldati varjupaigataotlejate lapsed nende perest. Kaks algkooliealist last on asendusperes, sest ema paigutati raske haigusega haiglasse, olukorraga rahulolematu kasuisa aga sundis lapsi näljastreiki pidama, seejärel aga oksendamiseni sööma.
Töökogemuseta noor võib oma esimese töökoha leida kõigest mõnekümne minutiga  (148)
Kõige raskem on tööd leida noortel ja kui leitakse, on palk niru. Seda juttu on räägitud aastaid. Arvud kinnitavad, et 2015. aastal ulatus noorte töötus 13,1%-ni. Eesti Päevalehe praktikandid proovisid omal nahal, kas neil õnnestub kuhugi tööle saada.
Kassi ja hiire mäng. Politsei võtab ebaseaduslikud kiirendajad pihtide vahele  (111) Kassi ja hiire mäng. Politsei võtab ebaseaduslikud kiirendajad pihtide vahele
Kiirendusvõistlusi proovitakse takistada suurema kohaloleku ja parklate kinniehitamisega. Seni suurimas reidis osales üle 50 ametniku.
Riigiamet lubas toidulisandi pähe müüki ohtlikku väävelhapet sisaldava preparaadi  (134)
USA-s väävelhappesisalduse tõttu kohtu alla antud Cellfood on Eestis toidulisandina ametlikult müügil. Igal aastal registreeritakse Eestis kuni tuhat uut toidulisandit, mille koostist keegi ei kontrolli.
Igal aastal saab mitmesajast inimesest eneselegi ootamatult kurjategija  (90) Igal aastal saab mitmesajast inimesest eneselegi ootamatult kurjategija
Probleemi põhjustab seaduse jäikus, mis nõuab, et isegi enda tarbeks ilma retseptita rahusteid hankivat inimest tuleb karistada vangistusega. Lahendust otsiv 16-liikmeline eksperditöörühm kaalub narkootilise ja psühhotroopse aine suure koguse piirmäära suurendamist ja kohustuslikku sõltuvusravi.
Statoil üllatas turge üle aastate kahjumiga Statoil üllatas turge üle aastate kahjumiga  5 min
Norra riigi enamusosalusega naftakontsern Statoil üllatas täna turge aastate jooksul esimese kahjumiga.
Praamiliinide riigistamise vaimne isa Juhan Parts Regula ostust: see on mõttetu vanaraud (27) Praamiliinide riigistamise vaimne isa Juhan Parts Regula ostust: see on mõttetu vanaraud  35 min
Endine majandusminister Juhan Parts nimetas Tallinna Sadama tütarfirma lepingut parvlaeva Regula ostmiseks absurdseks mõttetu vanaraua soetamiseks.
Soomlased jooksid pankrotistunud Anttila lõpumüükidele tormi, kassasaba oli sajameetrine (3) Soomlased jooksid pankrotistunud Anttila lõpumüükidele tormi, kassasaba oli sajameetrine  35 min
Soomes algas kolmapäeval pankrotistunud Anttila kaubamajade lõpumüük, mis tekitas mitmel pool pikki järjekordi. Näiteks Joensuus ja Lappeenrantas ootasid Anttila uste avamist sajad inimesed, Tamperes siugles järjekord samasse gruppi kuuluva Kodin Ykköneni kaubamajast väljaspool.
Naabrid pidurdavad Marcel Vichmanni südalinna kaubanduskeskuse arendust (5) Marcel Vichmann  2 h
Tuntud ettevõtjad Marcel Vichmann, Veljo Kuusk ja Tiit Pruuli unistavad Tallinna südalinna kaubanduskeskuse püstipanemisest, kuid naabrid on valmis nende vastu kohtusse minema, kirjutab Äripäev.
Mured parvlaevadega pärsivad Hiiumaa turismi (15) Hiiumaa turismiinfokeskuse juhataja Heleri Uusi sõnul on teated rikkis või hilinevate parvlaevadest reisijad ettevaatlikumaks muutnud.  12 h
Laevade rikked ja hilinemised on vähendanud Hiiumaale saabuvate turistide arvu, kuid mitte ettevõtjate positiivsust.
Nokia maksis välismaalastele 750 eurot palka (4) Hiinas Suzhous asuva Nokia tehase töötajad  12 h
Nokia jäi aastatel 2014–2015 vahele ligi saja India, Hiina ja Poola päritolu inimese odava tööjõuna kasutamisega.
Teenindajat on vaja vaid siis, kui ta loob väärtust (14) Teenindaja. Foto on illustratiivne.  16 h
Kui teenindaja ei suuda pakkuda lisaväärtust võrreldes näiteks masinaga-automaadiga, siis ei ole talle mõtet maksta selle eest, mida ta ei paku. Klienditeenindajad saavad enda olemasolu õigustada ise omal initsiatiivil pakkudes lisaväärtust – inimlikkust, pädevat teenindamist kirjutab arendus- ja monitooringufirma Trendline juht Eero Palm.
Huawei marginaalid sulavad käibekasvu (1) Nutitelefon Huawei P8  16 h
Hiina telekomi infrastruktuuriseadmete ning mobiiiltelefonide tootja Huawei käive kasvas esimesel poolaastal40%, kuid firma tegevuskasumi marginaal kukkus aastataguselt 18%-lt 12% tasemele.