"Viimaste aastate Eesti-Vene suhted on arenenud täiesti normaalselt ja positiivselt,“ ütles Paet Delfile. Ta tõi näiteks majandussuhted, inimeste omavahelised suhted ja turismi ja ka suhted ministeeriumide vahel. „Areng on olnud igati mõistlik ja positiivne.“

Paet ei arva, et me peaksime kahe riigi suhetes mingeid murranguid eeldama, sest suhted arenevad heanaaberlikult. „Putini väljaütlemisi tasub kindlasti tõsiselt võtta,“ kõneles Paet. „Eesti on soovinud kogu aeg heanaaberlikke suhteid edendada ja on ainult positiivne, et Vene pool sõnastab seda soovi samamoodi.“

Minister Paet eeldab ja soovib, et suhete positiivne trend jätkuks. Ka loodab ta, et riikide juhid ja tipp-poliitikud omavahel kohtuksid. „Üks koht, kus peaks ja saaks paremini teha, on riikide tippjuhtide vaheline suhtelmine - otsekontakte on selgelt vähe,“ tunnistas ta. „Suhtlemise tihedus teiste Euroopa riikidega on kümneid kordi tihedam.“

Vene-Eesti tipp-poliitikute kohtumised ei ole välisministri sõnul olnud Eesti poole taga kinni ja ei jää kindlasti ka tulevikus Eesti taha. Paet on enda sõnul Vene kolleegile esitanud kutse Eesti külastamiseks alates 2005. aastast ja aeg-ajalt seda ka korranud. Seni ei ole Venemaa välisminister kutset vastu võtnud.

Venemaa president Vladimir Putin avaldas neljapäeval Moskvas välisriikide suursaadikutelt volikirju vastu võttes valmisolekut edendada Eestiga heanaaberlikke suhteid.

"Me oleme naabrid, meie huvid kattuvad paljudes valdkondades. Ma teen ettepaneku kasutada see positiivne potentsiaal ära," ütles Putin. Putini kinnitusel on Venemaa valmis ehitama konstruktiivseid suhteid, järgides heanaaberlikkuse põhimõtteid ja austades teineteise huvisid.