Välisminister Mikser kohtumisel EL kolleegidega: vajame dialoogi Türgiga

 (28)

Välisminister Sven Mikser Gymnichi kohtumisel
Euroopa Liidu välisministrite mitteametlik kohtumine Maltal VallettasFoto: Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser osales täna Vallettas toimunud Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel, kus arutati olukorda Türgis ja Euroopa Liidu-Türgi suhteid, üleilmastumist ning rahvusvahelisi käitumisreegleid.

Välisminister Mikser väljendas kohtumisel muret demokraatia ja inimõiguste olukorra pärast Türgis ning rõhutas sealjuures konstruktiivse mõttevahetuse jätkamise vajalikkust Türgiga. „Türgi on Eestile ja Euroopa Liidule oluline partner, mistõttu jälgime tähelepanelikult Türgis toimuvat. Türgis toimunud referendumi tasavägine tulemus näitab Türgi ühiskonna lõhestatust. Oluline on taastada üksteist austav dialoog ja arvestada eri ühiskonnagruppide arvamusega,“ sõnas Mikser.

Üleilmastumisest rääkides rõhutas Mikser, et tuleb ühiselt välja töötada seda protsessi arvestavad reeglid. „Euroopa Liit peab olema aktiivne ning rahvusvahelise õiguskorra väljatöötamises aktiivselt kaasa lööma,“ märkis Mikser. „Sealjuures ei tohi me kaugeneda Euroopa Liidu põhiväärtustest,“ lisas ta.

Lisaks arutati kohtumisel ka Euroopa Liidu kandidaatriikide Albaania, Makedoonia, Montenegro, Serbia ning Türgiga Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika strateegiat. Välisminister Sven Mikseri sõnul aitab strateegia määratleda ühistegevusi probleemide lahendamiseks Euroopa lähinaabruses ja kaugemal. Hiljutisest intsidendist Makedoonia parlamendis rääkides rõhutasid ministrid, et selline vägivald on lubamatu ning tuleb austada põhiseaduslikku korda.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare