Vähiravifondi abil saadud ravim Anatolit ei aidanud: tema arst otsustas sellest loobuda

 (30)
Toivo Tänavsuu: anname lootust, me ei garanteeri elu
Vähifondile annetuste kogumine
Vähifondile annetuste kogumineFoto: Taavi Sepp

Kuu aja eest kirjutas venekeelne Delfi Harjumaal elavast 68-aastasest Anatolist, kes on vähihaige. Vähiravifondi "Kingitud elu" toel osteti talle uus vähiravim, mis aga ei aidanud Anatolit, kirjutas venekeelne Delfi.

Anatoli ravi toeks annetasid inimesed 4400 eurot. Selle eest osteti talle uut ravimit.

"Uus ravim mind ei aidanud. Raviarst võttis vastu otsuse sellest loobuda. Praegu ei saa ma üldse mingit ravi," ütles Anatoli. Ta lisas, et teda puudutas inimeste osavõtlikkus, abi ja toetus.

Jõuluimet seekord ei sündinud. Kas on põhjust jätta lootus ja lõpetada uskumine? Kui palju on üldse neid, kes ei ela nii kaua, et uus ravim ära oodata?

Sihtasutuse "Kingitud elu" asutaja ja juhatuse liige Toivo Tänavsuu tänas kõiki annetajaid, et nad andsid Anatolile lootust ja võimaluse katsetada teist ravimit.

Ta lisas, et "Vähiravifond “Kingitud elu” ei saa kellelegi garanteerida elupäevi ega tervist. "Küll aga saame me kinkida kõikidele abivajajatele lootuse, veel ühe õlekõrre, võimaluse proovida parimat saadavalolevat ravi, võimaluse elada või parimal juhul terveneda."

Ta jätkas: "Imesid sageli ei juhtu. Mõni vähihaige elab tänu fondile 3 kuud, mõni 1 aasta. Mõni elab mitu aastat. Mõnda inimest toetame me igakuiselt juba alates 2014.aastast, mil fond asutati."

Seotud lood:

Tänavsuu märkis, et on ka patsiente, kes ei saa kallist ravist muud kui vaid hetkelist lootust. "Nende puhul ravim ei anna soovitud tulemust, tekivad liiga rängad kõrvalmõjud või on patsiendi tervis juba nii halb, et ta ei jõua ravimit võtma hakatagi," selgitas ta.

"Fondi statistika ütleb, et umbes 35-40 protsenti vähiravifondist abi saanud inimestest saavad meie toetusest märkimisväärset tervisekasu: vähemalt ühe lisaeluaasta. Kuid 5-6 inimest on fondi toel lausa paranenud ehk tunnistatud "haigusevabaks". Kõik inimesed, kellele oleme avalikult annetusi kogunud, on vähemasti osaliselt ravi ka saanud. Selliseid patsiente ei ole olnud, kellele oleme avalikult raha kogunud, kuid seda raha pole nende jaoks üldse tarvis läinud."

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu toetuseks saab teha annetusi nendele arvetele:

Swedbank: EE212200221059073061
SEB pank: EE211010220228917224
LHV pank: EE137700771001442514
Danske pank: EE133300332166860001
Nordea pank: EE591700017003638161

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

See on retsept, mida kantakse uhkusega südames ja antakse peres edasi, sest selles retseptis on palju rohkem kui vaid koostisained — selles on sinu pereliini ürgset tarkust, loomulikku olekut, see on side esivanematega. Mis on siis kõige tähtsam retsept? Eks ikka vanaema pannkoogid! See, et ainsaid pannkooke oskab teha vanaema, on kõigile selge. Ja kõigile on selge ka see, et ainsate õigete pannkookide autor on just tema vanaema — ärme hakka sellistel teemadel üldse vaidlema, sest mõni asi on püha! Minu vanaema on kõige ehtsamat sorti kange mulk. Kes siis, kui ta aktiivset elu elas, kamandas elu, udjas laisku ja armastas lapsi. Nüüd ta armastab vaid lapsi, sest udjamiseks on ta juba vana — 92-aastane. Mul kui tema esimesel lapselapsel õnnestus veeta tema juures maal kõige pikemat aega ja ma nägin pealt igasugu ägedaid töövõtteid (peale selle, kuidas laisale üle turja anda), õppides ära nii mõnegi asja, mis mulle hiljem elus on kasuks tulnud. Kas või selle, et kui mikserit pole, kuidas siis vahustada. Mul on siiamaani meeles see imestus, mis mind valdas, kui vanaema võttis oma savikausi ja kahvli ning pani kordagi peatumata lõpuni välja — senikaua kui munavalgevaht oli ilus kõva. Nagu ikka, on vanaema retseptid sellised, kus pead võtma törtsu seda, sortsu toda, silma järgi midagi kolmandat. Samas pannkookide puhul ei saa lihtsalt asjad lörri minna, sest selle eest hoolitses ju vanaema ise — ta ei käsi sul törtsu asemel võtta kamalutäit, nii et siingi jälgi retsepti ja saab nii ka! Pannkooke söö moosiga, suhkruga, meega, hapukoorega, kuidas soovid! Ja näppude vahelt.