Vägistajavennad mõisteti 11 aastaks vangi

 (37)

Harju maakohus mõistis kolmapäeval 11 aastaks vangi vennad Peeter ja Priit Paalbergi, kes hoidsid mullu aprillis Turba lähedal talus kinni kahte 16aastast koolitüdrukut ja vägistasid neid korduvalt.

Kohus mõistis vennad Peeter (31) ja Priit Paalbergi (24) süüdi alaealiste grupilises vägistamises, relvaga toime pandud röövimises, vägivallaga toime pandud avalikus varguses ja ebaseaduslikus vabadusevõtmises ning mõistis neile kuritegude kogumi eest lõplikuks karistuseks 11 aastat vabadusekaotust, ütles ETAle Harju maakohtu sekretär. Kohus luges karistuse kandmise ajaks 2001. aasta 30. aprilli, mis oli vendade vahistamise päev.

Lisaks peavad Paalbergid tasuma kuritegude eest ettenähtud sundraha 3700 krooni ning ühele kannatanule 2694 ja teisele 2777 krooni.

23. jaanuaril alanud kohtuprotsessil tunnistasid Paalbergid end süüdi vaid ebaseaduslikus vabadusevõtmises, kuid vägistamistes ning vargustes nad ennast süüdi ei tunnistanud.

Süüdistuse kohaselt ähvardasid vennad Paalbergid mullu 28. aprillil Raplamaal Kehtna lähedal jalutanud kahte 16aastast tüdrukut relvaga, kamandasid nad sõiduautosse Saab ja viisid Harjumaale Turba lähedale tallu.

Vennad Paalbergid hoidsid tüdrukuid Turba talus ligi kaks ööpäeva kinni ning vägistasid neid seal korduvalt. Tüdrukutel õnnestus kaks päeva hiljem talust põgeneda ja toimunust politseisse teatada.

Politsei tabas Sauel autoteeninduses elektrikutena töötavad vennad 30. aprilli õhtul, Saabist leiti jahipüss ja gaasipüstol. Talu ühest toast avastasid politseinikud neljast toolist, lastevoodi võredest vasktraadi ja teibiga kokku pandud puki, millele mehed tüdrukud aheldasid.

Politsei andmetel on Peeter Paalberg istunud taksojuhi tapmise eest 15 aastat vangis. Priit Paalberg vägistas neli aastat tagasi Männikul tema autosse istunud hääletaja. Ka talus elav vendade 62aastane kasuisa on varem vägistamise eest kinni istunud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare