Vabariigi sünnipäevapeo kunstilise programmi loob NO99

 (203)

Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Tiit Ojasoo ja Ene-Liis SemperFoto: Priit Simson

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt toimub 24. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Juubelivastuvõtu kunstilise lahenduse loob teater NO99.

„Kui me vaatame Eesti viimase paari aastakümne kultuurimaastikku, siis kindlasti on NO99 jalajälg üks suuremaid ning nende kunstilist taset on tunnustatud ka rahvusvaheliselt,“ selgitas presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo valiku tagamaid.

Kui traditsiooniliselt on vabariigi aastapäeva vastuvõtud toimunud kontserdimajades, siis tänavu korraldatakse see Tartus Raadil Eesti Rahva Muuseumi hoones. „See on sümboolne kooslus – ühelt poolt muuseum, kus on kokku võetud ja välja pandud kogu meie rahva ja riigi saamise lugu ja teisalt vabariigi sajas sünnipäev. Juba see asukoht ise loob paljuski seda õhustikku, mis vastuvõtul olema saab,“ ütles Riisalo, kelle sõnul soovivad korraldajad võimalikult palju ära kasutada neid võimalusi, mis ERMis juba olemas on. „Samas traditsioonilist istekohtadega kontserdisaali seal ei ole ning eks see esitab loomemeeskonnale täiendavaid väljakutseid, aga NO99-l on väga hea suurte produktsioonide loomise kogemus. Traditsioonidel selle sündmuse juures oluline roll, nii et kõik harjumuspärased selle õhtu osad – riigipea kõne, kunstiline programm, külaliste kätlemine, pidu – on omal kohal ka sel korral,“ rääkis Riisalo.

Loe veel

Seotud lood:

„Loomulikult on see meie teatrile suur au,“ ütles NO99 kunstiline juht Ene-Liis Semper. „Kuna ERM-is puudub tavapärane teatrilava, seab see meile täiesti uued väljakutsed, millele saab vastata ainult uute vahenditega. Teater NO99 on algusest peale aktiivselt mõtestanud Eestit ja elu Eestis, Eesti ajalugu − Eesti on meile südamelähedane. Seekordne muusikaline rännak viib nii ERMi kutsutud külalised kui ka kõik telerite ette kogunenud sünnipäevalised erinevate piltide kaudu läbi meie ilusa maa. Oma kodu sajas sünnipäev on kahtlemata väärikas ja ühtlasi vastutusrikas hetk."

Õhtu lavastamisse on kaasatud kogu Teater NO99 trupp. Riigipea kõnest, kunstilisest programmist ja sellele järgnevast vastuvõtust koos külaliste kätlemisega teeb ülekande ERR.

243 000€
Tallinn, Majaosa
189 000€
Harku vald, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
109 000€
Tallinn, Korter

118 900€
Tallinn, Korter
754 900€
Tallinn, Korter
274 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare