Vaata kõige ägedamaid pressifotosid! Parima olemusfoto tegi Rauno Volmar ja parima spordifoto Madis Veltman Delfi ja EPLi toimetusest

 (40)
Edgar Savisaar Hundisilmal
Edgar Savisaar HundisilmalFoto: Rauno Volmar

Täna selgusid möödunud aasta parimad pressifotod. Parimaks olemusfotoks valiti Rauno Volmari foto Edgar Savisaarest koos tema bioonilise jalaga, parimaks spordifotoks aga Madis Veltmani foto Kelly Sildarust ja tema isast.

Eesti Pressifotograafide Liit avas täna Tallinnas Viru Keskuse aatriumis 2017. aasta pressifotode näituse, kus on väljas parimad mullused fotod ning samas avalikustati ka fotoauhindade võitjad.

Parima uudisfoto ja aasta pressifoto auhinna võitis Liis Treimann Postimehes ilmunud fotoga „Nuga kui asitõend“, mis on tehtud mullu oktoobrikuu viimasel päeval Tallinnas. Foto on tehtud pärast seda, kui politsei oli Tallinna kesklinnas lasknud maha noaga ringi liikunud mehe.

TULISTAMINE VABADUSE VÄLJAKUL, NUGADEGA MEES, POLITSEI, TULISTAMINE Foto: LIIS TREIMANN, PM/SCANPIX BALTICS

Parima spordifoto tegi Madis Veltman, see ilmus Delfis ja kandis nime „Isa ja tütre kvaliteetaeg“.

Bigair trenn Foto: Madis Veltman

Parima portreefoto auhinna sai Andras Kralla Äripäevas ilmunud fotoga, millel on kujutatud pensioniikka jõudnud vennad Tavi (81) ja Valde Nirk (85), kes on ilmselt Eesti vanimad kinnisvaraarendajad, sukeldudes ärisse 80ndates eluaastates.

Pensioniikka jõudnud vennad Tavi (81) ja Valde Nirk (85) on ilmselt Eesti vanimad kinnisvaraarendajad Foto: Andras Kralla, Äripäev

Parima olemusfoto tegi Rauno Volmar Delfi ja Päevalehe toimetusest. Fotol on Edgar Savisaar koos oma 27 000 eurot maksnud bioonilise jalaga. Lugu, mille juurde foto sai tehtud, saab lugeda siit.

Kõik „Aasta pressifoto“ konkursi nominendid ja võitjad leiab siit.

Žürii valis nominendid ja võitjad välja jaanuaris. Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora. Eestist olid fotosid hindamas ka fotograaf Egert Kamenik ning Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Läti fotoajakirjanik Rūta Kalmuka ning Kanada dokumentaalfotograaf ja filmitegija Pascal Dumont.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare