Uuring: lapsed on internetis üha rohkem ohustatud

 (8)

Lapsed ja arvuti
Foto: DELFI

Rahvusvaheline teadlastevõrgustik EU Kids Online viib läbi ulatuslikku rahvusvahelist uuringut, mille esilagsetest tulemustest selgub, et üha suurem hulk lapsi kogu Euroopas seisab silmitsi online-keskkonna riskidega, tundes end sellest üha rohkem häirituna.

EU Kids Online viib läbi esimest süstemaatilist olukorra kaardistust Euroopas, võrreldes 21 riigi uurimistulemusi, mis puudutavad laste ja noorte kogemusi kokkupuutes interneti ja teiste online-tehnoloogiatega, teatas Tartu Ülikooli pressiesindaja.

Käimas on projekti teine aasta. Eestit esindab uuringus Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut.

Tartu Ülikooli meediauuringute dotsendi Veronika Kalmuse, EU Kids Online Eesti rühma juhi hinnangul on Eestis senini uuritud rohkem interneti poolt lastele pakutavaid võimalusi kui selle ohtusid ja riske.

“Vähesed olemasolevad uurimistulemused lubavad küll öelda, et paanikaks pole põhjust. Ometi on Eesti ainus EU Kids Online võrgustikku kuuluv riik, kus puudub keskus teadlikkuse tõstmiseks e-turvalisuse alal, kusjuures vastava projekti rahastamist pole ükski Eesti institutsioon Euroopa Komisjonilt taotlenud. Laste ja ka täiskasvanute turvalisemaks internetikasutuseks võiks teha senisest tunduvalt rohkem,” sõnas Kalmus.

Võrgustik EU Kids Online leiab, et paljud noored inimesed avaldavad internetis isiklikku teavet ja üha rohkem tõendeid osutab teismeliste riskikäitumisele online-keskkonnas.

EU Kids Online järeldab, et nõuanded ja juhised teismelistele online-keskkonnas käitumiseks on jätkuvalt hädavajalikud. Suhtlusportaalid võiksid teha enamat, nõustamaks teismelisi nende privaatsuse küsimustes ning veendumaks, et lapsed saavad aru isikliku teabe avaldamise võimalikest tagajärgedest.

Loe veel

Uuringu tulemused avaldatakse tähistamaks turvalisema interneti päeva 12. veebruaril 2008.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare