Uuest aastast hakkavad piirkondlikke bussisõite korraldama ühistranspordikeskusedMihhail Korb
Mihhail KorbFoto: Ilmar Saabas

Kui seni on ühistransporti korraldanud maavalitsused, siis alates uuest aastast hakkavad seda korraldama ühistranspordikeskused.

Valitsuse otsuse järgi annavad maavalitsused maakonna bussiliinide korraldamise üle piirkondlikele ühistranspordikeskustele. Ühistranspordikeskuse asutajateks ja liikmeteks hakkavad olema kohalikud omavalitsused. Seaduseelnõuga soovitakse suurendada ka omavalitsuste rolli.

"Olen palunud maavanematel ühistranspordi ülesannete üleandmine enda peale võtta ja alustada viivitamatult läbirääkimisi oma maakonna omavalitsustega," ütles riigihalduse minister Mihhail Korb. "Seega inimestel pole vaja muretseda, kas buss võtab neid uuel aastal peatusest peale või mitte – võtab küll ning kõik toimib ka pärast maavalitsuste sulgemist kenasti edasi!" toonitas minister.

Riigihalduse minister ootab maavanematelt esmast ülevaadet läbirääkimiste tulemustest 9. maiks ning põhjalikumat ülevaadet koos ajakavaga 31. maiks. "Eelistame lahendust, kus maavalitsus koos omavalitsusüksustega ei asuta uut ühistranspordikeskust, vaid astub mõne olemasoleva keskuse liikmeks," täpsustas minister. Olemasolevad ühistranspordikeskused asuvad Harjumaal, Jõgevamaal, Järvamaal ja Pärnumaal.

Seotud lood:

Seaduseelnõus kehtib erand Hiiumaa ja Saaremaa jaoks. Sealsed omavalitsused ei pea asutama ega liituma ühistranspordikeskustega ning selle asemel võivad maavalitsused kuni aasta lõpuni sõlmida lepingud ning anda ühistranspordi korraldust puudutavad ülesanded üle maakonnakeskuseks olevatele omavalitsustele.

Valitsuse otsuse järgi tuleb maavalitsustel anda maakonna ühistranspordi korraldamine üle hiljemalt 1. jaanuariks 2018.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare