Uuenenud Kaarsild avatakse oktoobri alguses

 (13)

Tartu Kaarsild suletakse rekonstrueerimiseks
Tartu KaarsildFoto: Argo Ingver

Tänavu aprillis alanud Kaarsilla ümberehitustööd on lõpusirgel ja uuendatud sild avatakse jalakäijatele oktoobri esimesel nädalal. Kaarsilla rekonstrueerimine läks maksma 779 967 eurot.

"Kesklinna ühel olulisemal ühendusteel muutub liiklemine tunduvalt mugavamaks ja turvalisemaks. Uudse väljanägemise ning huvitavate valgus- ja heliinstallatsioonidega Kaarsild kaunistab kesklinna ja jääb kindlasti üheks Tartu sümboliks ka järgnevateks aastakümneteks," ütles linnapea Urmas Klaas.

50ndate lõpul ehitatud jalakäijate sillal remonditi kõik põhikonstruktsioonid. Rekonstrueerimise käigus lammutati vanad raudbetoonist kõnniteed ning laiendati silda mõlemalt poolt meetri jagu. Sillale tulevad ka uued peale- ja mahatulekud, mis on mugavad nii rattureile kui lapsekäruga või ratastoolis liikujaile. Kesklinna-poolses osas on välja ehitatud kaldapromenaade ühendav sillaalune kergliiklustee.

Sillale tulevad ka uued valgustus- ja elektrisüsteemid. Linn teeb koostööd Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna magistrantidega, kes loovad sillale valgus- ja helikujunduse.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare