Usuteaduste instituudi juurde rajati õigeusu õppetool

 (26)
 Püha Platoni nimeline kirikukeskus
Püha Platoni nimeline kirikukeskusFoto: Rauno Volmar

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik (EAÕK) sõlmisid koostöölepingu, mis hõlmab vaimulikele hariduse andmist.
Lepingu järgi hakkavad luterlikus erakõrgkoolis, Usuteaduse instituudis, haridust saama õigeusu kiriku preestrid ja instituudis avatakse õigeusu õppetool.

EELK Usuteaduste instituudi rektor Ove Sander ütles "Aktuaalsele kaamerale", et õigeusu suunal on juba mõned õppijad, kuid järgmisel aastal võiks nende arv olla tunduvalt suurem, vahendab ERR Uudised.

"Minu teada on see pretsedendi loomine maailmas. Kusagil ei tohiks siiani olla kohti, kus õigeusklikud saavad hariduse oma preestritele evangeelses koolis. Kindlasti sellel ühinemisel on tähendus meie koolide jaoks, meie kirikute jaoks," ütles Sander.

"Samas ma arvan ka, et on suur tähendus ühiskonna jaoks, kui me räägime ühiskonna lõimumisest ja integratsioonist ja me teame, et meie ühiskonnas on palju õigeusklikke inimesi, siis koolide ühinemine aitab ühiskonna tervenemisele kaasa," lisas Sander.

Õppima hakatakse nii Usuteaduse instituudis kui ka Püha Platoni seminari ruumides. Ususteaduse instituudiga on juba ühinenud Tartu Teoloogia Akadeemia ning selles rakenduskõrgkoolis õpib rohkem kui 160 üliõpilast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare