ÜRO peasekretär Ban Ki-moon külastab Eestis robotivõistlust Robotex

 (1)

Ban Ki-moon
Foto: AFP, AFP/Scanpix

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon külastab kahepäevase Eesti-visiidi käigus Robotexi 16. novembri hommikul kell 10.00 ning esineb tervituskõnega kõigile kohalviibijatele.

Ban Ki-moonile tutvustatakse ka Robotexi ajalugu ja antakse ülevaade Tehnoloogianäitusest. Lisaks külastab peasekretär töötube ja vaatab loovate konkursside võistlustöid. Külastuse käigus esinevad Ban Ki-moonile robotjalgpallurid, teatas ülikool.

Robotexi peakorraldaja ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul on Ban Ki-mooni saabumine Robotexile väga suur au. ,,See näitab, et Eesti robootika arengu järjepideva kasvu tagamine on olnud õigel kohal ja seda tunnustab oma kohalolekuga tehnoloogiagigantide sünnimaalt pärit Ban Ki-moon," ütles Arak. ,,Lisaks robootika tähtsusele näitab ÜRO peasekretäri kohalolek ürituse kvaliteeti ning väärtustab Eesti kõrgharidust ja ettevõtete loodud innovatsiooni, mida kajastatakse Tehnoloogianäitusel!“

Robotex 2013 toimub 16. ja 17. novembril. Põhilisteks võistlusaladeks on joonejärgimine, jalgpall, Mini Sumo, LEGO Sumo, 3 kg Sumo, iRobot Sumo ning 5000 eurose auhinnafondiga ICD Grand Challenge „Päästemissioon merel“. Uueks võistluseks on rallikrossivõistlus Folkrace. Robotex on kõigile tasuta.

Seotud lood:

Robotexi raames toimuva Tehnoloogianäituse põnevamateks eksponaatideks on robotitolmuimejad, humanoidrobotid, paindtootmissüsteemid, kaheksa tiivikuga helikopterid ja LEGOrobotid.

Tehnoloogianäitusel on väljas ka KUKA tööstusrobot, õpperobot Robotino, ajuskänner, TTÜ tudengite arendatud hüdromootoriga jalgratas ja elektriline vormelauto. Samuti saab näha joonistus-, video-, digitaaljoonistus- ning fotokonkursside töid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare