Ühtset opositsiooni pole siiski kuskilt tulemas. Sotsid EKRE võimule aitamise projektis ei osale, kinnitab Rainer Vakra

 (152)

Rainer Vakra
Rainer VakraFoto: Madis Veltman

Sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaat Rainer Vakra ei nõustu Urmas Reinsalu ettepanekuga koostada ühinenud opositsioon, mis tegutseks pärast valimisi ühiselt eesmärgiga vahetada linnavõim välja. Põhiliseks probleemiks pidas Vakra EKREga samas pundis olemist.

Vakra lükkas aga tagasi oletused, justkui oleks sotside ja Keskerakonna vahel juba sõlmitud kokkulepe, et asuda üheskoos pärast valimisi linna juhtima.

"Sotsidel ei ole täna kellegagi ühtegi kokkulepet Tallinna koalitsiooni osas, ei salajast ega avalikku. Nädal enne valimisi on selle üle spekuleerimine sisutu soovmõtlemine. Mina spordimehena ei riputa kunagi medaleid kaela enne finišit. Küll aga välistavad sotsid koostöö EKRE-ga. Sotsiaaldemokraadid ei ole valmis trügima võimule inimõiguste ja inimväärikuse hinnaga.

Kõigi teistega sõltub koostöövõimalus valimistulemusest ja läbirääkimistest. Urmas Reinsalu tänane mure on valimiskünnise ületamine - kui ta valituks ei osutu, ei ole meil ka millestki rääkida. Kristen Michali juhitav Reformierakond võib ju tahta EKRE-ga koos Tallinna juhtida, aga selles projektis sotsid kindlasti ei osale.

Fantaseerimise asemel tuleb täna teha tööd selle nimel, et valijatelt saadav mandaat oleks tugev. Siis saab ka koalitsioone luua. Mida tugevama tulemuse iga erakond teeb, seda kindlamalt saab ta kaasa rääkida Tallinna linna juhtimises.

Sotside toetus on tõusuteel ja me oleme Tallinna muutmiseks valmis. Mida rohkem pealinlasi sotsiaaldemokraate toetab, seda kindlamalt saab nädala pärast Tallinn inimestest hoolivad, teotahtelised ja ausad juhid."

209 000€
Kiili vald, Majaosa
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
760 000€
Tallinn, Maja
Otse omanikult!
160 000€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
89 900€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

107 990€
Tallinn, Korter
128 990€
Tallinn, Korter
90 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare