Ühinenud üksikkandidaadid: vähendame saadiku palka poole võrra

 (162)
Ühinenud üksikkandidaadid: vähendame saadiku palka poole võrra
Foto: Andres Putting

Valimiste eel ühisdeklaratsiooniga liitunud üksikkandidaadid on seisukohal, et järgmine riigikogu koosseis peaks vähendama saadikute palku kuni poole võrra, täielikult tuleks kaotada aga niinimetatud kuluhüvitiste süsteem.

“Kuigi riigieelarve mahtude juures on saadikutele kuluv raha koos parteidele makstava riikliku toetusega väike, on tegu summadega, mis ilmselgelt riivavad kodanike õiglustunnet ja mille kaudu väljendub praeguste võimurite upsakus, omakasu ja hoolimatus rahva suhtes,” selgitab ühinenud üksikkandidaatide nimel Martin Helme.

“Riigikogu liikme palgasüsteem muutub peale valimisi, aga mitte paremuse poole. Meie hinnangul on saadiku palga oluliseks vähendamiseks vähemalt neli väga mõjuvat põhjust: esiteks riivab praegune suurusjärk väga paljude inimeste õiglustunnet. Teiseks ei ole saadikuil mingit vastutust, seda nii sisuliselt kui vormiliselt. Enamus saadikuid ei mõtle oma peaga vaid täidavad partei tagatoa nupulevajutaja rolli. Ja ta võib hääletada kuidas tahes, oma tegevuse tagajärgede eest ei kanna ta vähimatki vastutust. Kolmandaks ei ole saadikuil praegusele tasule vastav töökoormus, rääkigu nad ise mida tahavad oma raske elu kohta. Ja neljandaks ei ole millegagi põhjendatud praegune kuluhüvitiste süsteem. Igas normaalses töökohas on sinu töö ja vaeva hüvitamiseks palk,” selgitab Helme. "Praeguse palga ja kuluhüvitissüsteemi kohta võib vabalt öelda, et tegu on legaliseeritud korruptsiooniga - inimesed kasutavad oma võimupositsiooni omakasu eesmärgil, andes sellele seaduse nime."

Ühinenud üksikkandidaadid leiavad, et just enne valimisi peaks rahvasaadikute töötasu määramise süsteem läbi vaieldud saama, et kõigil kandidaatidel tekiks võimalus ja vajadus oma seisukoht välja öelda ning valijatel oleks võimalik pärast talt sõna pidamist nõuda.

Ühinenud üksikkandidaadid:

Mart Helme

Martin Helme

Henn Põlluaas

Eugen Veges

Aivar Koitla

Ingvar Tžišikov

Sten-Hans Vihmar

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare