Tuus-Laul: riik pettis ametiühingutelt allkirja välja

 (24)

Tuus-Laul: riik pettis ametiühingutelt allkirja välja
Foto: Ilmar Saabas

Keskerakondlane Marika Tuus-Laul süüdistas valitsust selles, et neli aastat tagasi peteti ametiühingutelt halvale töölepinguseadusele allkiri välja ja peibutuseks pandi seadusesse, et 40 protsendilist töötuskindlustushüvitist hakkavad saama ka eelmisest töökohast omal soovil või poolte kokkuleppel lahkujad.

"Ja nii said ametiühingud omakorda plusspunkti, et nemad võitlesid selle ikkagi välja, kuigi ülejäänud töölepinguseaduse osa oli üldjoontes tegelikult siiski töötajale kahjulik, sest hüvitisi ju kitsendati ja kärbiti," lausus Tuus-Laul täna riigikogus vabatahtlikult ja poolte kokkuleppel töölt lahkujatele tekkima pidanud hüvitiste tühistamise eelnõu teisel lugemisel.

"Ja milleks ikkagi lahkutakse? On aru saadud, et kas palk on talumatult väike, on koormus liiga suur, aga enamasti on põhjuseks see, et lihtsalt tööandjaga suhted ei laabu ja tavaliselt inimene tunneb ise ka, et teda seal ei taheta, ta elu tehakse kibedaks, antakse heal juhul A4 blankett kätte avalduse jaoks ja nii see ongi. Euroopas on aru saadud, et selles situatsioonis on inimesi mõistlik veidi toetada just sellepärast, et neid inimesi kiiremini tööturule tagasi saada, see on oluline," lausus Tuus-Laul.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare