Transporditöötajad toetavad kiirabiautojuhtide streiki

 (17)
Transporditöötajad toetavad kiirabiautojuhtide streiki
Foto: Annika Haas

Transpordi ametiühing kutsub kõiki kiirabijuhte ja nende toetajaid 1. oktoobril pikettidele Tallinnas ja Tartus. "Toetame neil aktsioonidel tervishoiuala palgaleppe sündi, aga ennekõike taotleme kiirabiautojuhtide palga tõstmist," rõhutas transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson.

Transpordi ametiühingu juhatus otsustas täna pärast kohtumist õdede liidu esindajatega toetada palgaleppe sõlmimist tervishoiutöötajatele ja sealhulgas kiirabiautojuhtidele.

Lepe peaks ja saaks sündida juba enne 1. oktoobri streiki, leiavad transporditöötajad.

Nimelt on Eesti kiirabiautojuhid täna olukorras, kus enamuse palk pole tõusnud pea viis aastat ja see jääb tavaautojuhi palgast maha peaaegu 50 protsenti. Kuigi riik on kiirabide finantseerimist suurendanud ei kanna paljud maakonnahaiglad palgaraha töötajatele edasi ning kasutavad seda oma muude kulude katteks.

Haiglad suhtuvad kiirabiautojuhtide taotlustesse leigelt, sest tulenevalt seadustest ei ole kiirabiautojuhtidel õigust oma nõudmisi streigiga kaitsta.

„Usun, et transporditöötajad toetavad siin üksmeelselt kiirabijuhte ja me seisame nende nõude taga piisava veenvusega,“ innustas Peterson bussijuhte ja teetöötajaid kiirabimeeste pikettidel osalema.

Transpordi ametiühing teatab kiirabipikettide ajad ja kohad hiljemalt tuleva nädala kolmapäeval.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare