Transpordi Ametiühing nõuab ausat konkurentsi ühistranspordi turul

 (29)
Transpordi Ametiühing nõuab ausat konkurentsi ühistranspordi turul
Foto: Madis Veltman

Tulenevalt teravast konkurentsist ja olukorrast, kus puudu on palju bussijuhte ning töötasu ei ole vastavuses tehtava töö ja vastutusega, on vajalik, et ettevõtted käituksid vastutustundlikult ning täidaksid seadusest tulenevaid ja sektoris kehtestatud reegleid.

Transpordi Ametiühing on pöördunud ka bussijuhtide poole, et nõutaks oma tööandjalt korrektse töölepingu sõlmimist, ei nõustutaks käsunduslepingute ja muude skeemidega ja antaks ettevõttes toimuvatest rikkumistest teada.

Transpordi Ametiühingu koordinaatori Aare Kübarsepa sõnul kogub ametiühing rikkumiste kohta käiva informatsiooni kokku ning edastab selle järelevalvet teostavatele ja avalikku liinivedu korraldavatele organisatsioonidele.

„Ametiühingu arvates tuleb hangete läbiviimisel pöörata tähelepanu ka pakkumisel osalevate ettevõtte eelnevale seadusekuulekale käitumisele,“ sõnas Kübarsepp.

Ta lisas, et probleemid on sektoris pikaaegsed, tasuta ühistransport on probleemi veelgi süvendanud ja tekitanud bussijuhtide seas rahulolematust juurde.

„Samuti tuleb tagada, et kogu liinilepingu kehtivuse ajal peetaks kinni seadustest ja sektorilepinguga kehtestatud reeglitest,“ rõhutas Kübarsepp.

Transpordi Ametiühing kutsub kõiki bussjuhte üles oma õiguste eest seisma ning on valmis nendega vajadusel konsulteerima ja neid informeerima, lisaks abistama oma liikmeid konkreetsetes töövaidlustes, koostades töövaidlusavaldusi ja esindades töötajaid töövaidlusorganis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare