TRAAGILINE VIDEO: Vaata elevant Medi viimaseid alandavaid hetki Narva jões

 (411)

Elevant Medi surm
Elevant Medi Narva jõesFoto: Kaader videost

Hiljuti südamerabandusse surnud tsirkuseelevant Medi viimased hetked on talletatud videosse. Videost on näha, kuidas nn hooldaja tantsis elevandi seljas, kasutas teda vettehüppe platvormina ning üritas teadvusetut elevanti londist tirides kaldale tõmmata.

7.juuni pärastlõunal kukkus ärimees Lauri Viikna tsirkusega tuuritanud elevant Medi Narvas ujuma minnes ühele küljele ja suri sündmuskohal ära. "Surnud looma üle vaatanud veterinaari kinnitusel oli loomal südamepuudulikkus," ütles Viikna.

Eesti loomakaitse selts on seoses Tsirkuse Tuuri elevandi heaolu ja päritolu tuvastamisega edastanud ametkondadele mitmeid teateid, kuid need on jäänud vastuseta. Politsei ei algatanud elevandi võimaliku peksmise osas kriminaalasja, kuna veterinaaramet jõudis esimesena sündmuskohale ja algatas menetluse.

Amet aga elevandi väärkohtlemist ei tuvastanud, kuid nii ameti kui ka politsei kinnitusel pole siiani ühtegi seitsmest tunnistajast üle kuulatud.

Seotud lood:

Loe veel

(Täispikkuses video asub siin)

Viikna sõnul võib südamepuudulikkus tabada ükskõik mis vanuses looma. "Elevandid elavad sama kaua nagu inimesed ja see elevant oli umbes sama vana kui mina," sõnas Viikna (46), kinnitades, et elevant ei olnud vana.

Viikna sõnul mindi elevandiga ligi kahe kilomeetri kaugusele tsirkusest jõkke ujuma. "Elevant peab kõndima, tal vaja end liigutada. Kõik oli kohale jõudes korras, kui ta järsku madalas vees ühele küljele kukkus ning ära suri," kirjeldas Viikna Delfile.

"Harjumaa veterinaarkeskus on alates 15. maist saanud neli vihjet tsirkuseelevant Medi väidetava väärkohtlemise asjus, kuid kontrollimisel ei ole need leidnud kinnitust," ütles VTA Harjumaa veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaar.

"17. mail viisime läbi ka põhjaliku ülevaatuse, kus kontrollisime looma elamistingimusi ja tervislikku seisu. Kontrollkäigu ajal oli elevant terve, toidetud ja puudusid igasugused jäljed kehalisest väärkohtlemisest."

Vladimir Vahesaar ütles, et veterinaarkeskus on praeguseks lõpetanud kõik elevandi võimalikku väärkohtlemist puudutavad menetlused. "Oleme mõistagi valmis täiendavalt uurima, kui selguvad uued asjaolud, aga praegu neid pole," lisas Vahesaar.

271 000€
Tallinn, Korter
99 999€
Saue vald, Korter
455€
Tallinn, Korter
93 900€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter

149 900€
Tallinn, Korter
739 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare