Tormikahjud on leebemad, kui oleks võinud karta

 (10)

Äike Jõgevamaal, Veia külas
Äike Jõgevamaal, Veia külasFoto: Toomas Assak

Eile Eestist üle tuisanud äikesetorm tekitas oma jõu kohta vähe kahju – päästjatel tuli tegeleda peamiselt sõiduteedele ja elektriliinidele kukkunud puudega ning ka politseinikel ei tulnud tavapärasest rutiinist tihedamalt väljakutsetele sõita.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnas, et eilsest õhtust kuni tänase hommikuni registreeriti Põhja-Eestis vaid 15 murdunud oksa või puu eemaldamise juhtumit. Tormikahjud olid üldiselt tagasihoidlikud ka mujal Eestis, kuid riigi idaosas tuli kolmekümnel väljakutsel käinud päästjatel tuli tegeleda ka välgust põlema süttinud majaseina kustutamisega. Ühel juhul rebis tormituul ka elumajalt katuse lahti, kuid elanikud said päästjate abita olukorra kontrolli alla.

Elektriliinidele langenud puude tõttu tekkis tavapärasest rohkem elektrikatkestusi – tormi tõttu kadus vool üle Eesti paljudest paikadest. Rikkeliste katkestuste tipphetk oli eile kella veerand üheteistkümne paiku, mil neid oli kokku 12854. Täna hommikul kella kümnese seisuga on katkestusi 68 ning mõjutatud kliente 3682.

Elektrikatkestused üle Eesti täna kella 10 paiku:

Elektrikatkestused Eestis 13.08 hommikul Foto: Kuvatõmmis
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare