Tõnis Saarts: Janek Mäggi ja Riina Sikkuti valitsusse toomine annab märku lähenevatest valimistest

 (26)
Tõnis Saarts-3
Tõnis SaartsFoto: Ilmar Saabas

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi võrdleva poliitika dotsendi Tõnis Saartsi hinnangul annab kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja ja konsultandi Janek Mäggi ning riigikantselei strateegiabüroo nõuniku Riina Sikkuti valitsusse toomine märku lähenevatest valimistest.

"Janek Mäggi ja Riina Sikkuti tõus ministripositsioonidele ei pruugi näidata niivõrd seda, et Keskerakonna ja SDE pink on lühike, vaid pigem annab märku lähenevatest valimistest," ütles Saarts Delfile. "Mõlemad erakonnad üritavad oma ridadesse tuua uusi nägusid ja võimekaid inimesi ning ministritoolide pakkumine on selleks suurepärane võimalus."

Lisaks tuleb Saartsi sõnul arvestada sellega, et üheksa kuu jooksul, mis valimisteni jäänud on, ei jõua nimetatud ministrid nagunii teha suuri strateegilisi algatusi või käivitada olulisi valdkondlikke reforme.

"Nad pigem tegelevad nimetatud valdkondade haldamisega ning üritavad äratada avalikkuse huvi nende valdkondade hea käekäigu vastu," märkis Saarts. "Just viimase poole pealt peaks Mäggi olema väga hea valik, sest kui ta suudab riigireformi vajalikkuse avalikkusele nii lihtsalt ja veenvalt ära selgitada, et tõesti igaüks saab sellest aru, siis järgmise valmistsükli jooksul ehk see reform lõpuks käivitub ka," sõnas Saarts.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!