Tõnis Kõiv: Eesti joogivesi on puhas, kuid reoveehaisuga tuleb midagi ette võtta

 (8)
kraanivesi
Foto on illustratiivneFoto: Marianne Kuusk

Riigikogu keskkonnakomisjon otsustas koostada raporti reovee settest põhjustatud haisu vähendamise võimaluste kohta.

Keskkonnahäiring ehk lihtsamini öeldes hais halvendab inimeste elukvaliteeti mitmes Eestimaa linnas, sealhulgas näiteks Viljandis.

"Eesti kodudesse jõuab puhas joogivesi ning reovesi juhitakse puhastusseadmesse. Küsimus on selles, kuidas puhastusseadme töö võimalikult vähe inimeste elu häiriks," ütles riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv.

Kõivu sõnul on reovee settest toodetud kompostmulla kasutamine aasta aastalt üha problemaatilisem seal leiduvate keemiliste ühendite tõttu. "Peame mõtlema, kas ja kui kaua saab üldse kasutada reoveepuhastist pärit kompostmulda," arutles Kõiv.

Keskkonnakomisjoni raport kirjeldab haisuga seotud probleeme ning raportisse tulevad võimalikud lahendused koos prognoositava maksumusega.

"Peamise haisutekitaja, reoveemuda, käitlemisel tuleb lahendada vähemalt kaks probleemi. Esiteks tuleb lõpetada käitlemine inimeste elukvaliteeti halvendaval moel ning teiseks lahendada tekkiva komposti küsimus. Mitmes Euroopa riigis on kasutusel reoveemuda kuivatamise ja põletamise tehnoloogia, mis võiks olla üheks alternatiiviks meilgi," ütles Kõiv, kes loodab suve jooksul infot saada kõigilt asjaosalistelt ja selle raportisse kirja panna.

Reoveepuhastist pärit haisuhäiringule lahendusi pakkuva raporti keskkonnakomisjonile esitamise tähtaeg on 1. oktoober 2012.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!