Teenetemärkide liigid ja jagamise põhimõtted ning teenetemärkide saajad

 (10)
Valgetähe 2. klass  (3. klassi saab siis, kui võtta ära pealmine rinnamärk)
Valgetähe 2. klass (3. klassi saab siis, kui võtta ära pealmine rinnamärk)repro

Valgetähe teenetemärk

Asutatud 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestuseks.

Antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks.

Autasustatuid (1995–2016): 3207

Valgetähe III klass

Ott Järvesaar, endine riigikohtu kohtunik

Taavi Kotka, ettevõtluse ja e-riigi edendaja, riigiametnik

Tõnu Kõrvits, helilooja, Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud

Matti Maasikas, diplomaat, välissuhtluse edendaja

Ergo Nõmmiste, füüsik, akadeemik, Tartu ülikooli professor

Tiit Ojasoo, lavastaja ja teatrijuht

Kyllike Sillaste-Elling, diplomaat, välissuhtluse edendaja

Valgetähe IV klass

Priit Alamäe, ettevõtluse edendaja

Märt Avandi, näitleja, heategevuse korraldaja

Kristiina Ehin, luuletaja

Liidia Golovataja, näitleja

Svetlana Heino, ettevõtluse edendaja

Seotud lood:

Erki Holmberg, riigiametnik

Mart Jagomägi, kirjastaja

Ando Jukk, ettevõtluse edendaja

Andres Laanemets, hariduselu edendaja

Tõnu Lehtla, energeetika- ja robootikavaldkonna arendaja, Tallinna tehnikaülikooli professor

Ilvi Liive, eesti kirjanduse tutvustaja

Pille Lill, ooperilaulja ja muusikute toetaja

Mait Malmsten, näitleja

Ülar Mark, arhitekt

Signe Matteus, diplomaat

Toomas Mattson, riigiametnik

Jüri Mölder, kohaliku omavalitsuse ametnik

Tõnu-Peep Nurk, vehklemistreener, spordielu edendaja

Toomas Nurmoja, riigiametnik

Lembit Paal, põllumajanduse ja kohaliku elu edendaja Jõgevamaal

Kristel Pappel, muusikateadlane, Eesti muusika- ja teatriakadeemia professor

Tõnu Rahula, põllumajanduse edendaja

Jaan Raik, arvutiteadlane, Tallinna tehnikaülikooli professor

Piret Raud, lastekirjanik

Anu Realo, psühholoog, Tartu ülikooli professor

Martin Roger, diplomaat

Margus Saar, teleajakirjanik

Vello Saar, ettevõtluse ja kohaliku elu edendaja Põlvamaal

Toomas Saat, ihtüoloog, mereuuringute edendaja

Nigulas Samel, biokeemik, Tallinna tehnikaülikooli professor

Helen Sildna, muusika- ja ühiskonnaelu edendaja

Kaarel Zilmer, spordipedagoog

Priit Tamm, ettevõtluse edendaja

Raivo Tamm, näitleja

Ene Timmi, prokurör

Hendrik Toompere, lavastaja ja näitleja

Valgetähe V klass

Reet Aus, moekunstnik

Villu Baumann, tööõpetuse õpetaja

Leiu Heapost, antropoloog

Tiina Idla, keemiaõpetaja

Urve Kaasik, kohaliku elu edendaja Tartumaal

Käde Kalamees, tõuaretaja

Peeter Hans Kopvillem, eestluse hoidja Kanadas

Viive Kravinski, ametiühingutegelane

Otto Kubo, kondiitritööstuse edendaja

Ester Kulagina, kohaliku elu edendaja Raplamaal

Eino-Endel Laas, metsateadlane, Eesti maaülikooli õppejõud

Urve Laidvee, veterinaararst

Anu Luure, hariduselu edendaja

Kaupo Meiel, ajakirjanik

Ildar Nisametdinov, ajakirjanik

Vera Oinets, eestluse hoidja Venemaal

Rain Ottis, infotehnoloog, Tallinna tehnikaülikooli õppejõud

Tanel Padar, muusik

Nadežda Pchelovodova, kirjanik, tõlkija, udmurdi ja eesti kultuurisuhete edendaja

Raio Piiroja, jalgpallur

Valdo Praust, kohaliku elu edendaja Järvamaal

Tiia Pärtelpoeg, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal

Rain Rannu, ettevõtluse edendaja

Vaike Reemann, rahvakunsti uurija ja tutvustaja

Lembit Saarsalu, muusik

Vladimir Taiger, kunstnik

Ülle Tamla, arheoloog

Loe veel

Olga Temnikova, galerist

Kadri-Aija Viik, metsanduse ja kohaliku elu edendaja Pärnumaal

Valgetähe medal

Mikk Köösel, purjespordi edendaja

Eesti Punase Risti teenetemärk

Asutanud 1920. aastal Eesti Punane Rist.

Antakse Eesti rahva huvides osutatud üldkasulike teenete eest ja elu päästmise eest. Autasustatuid (1995–2016): 704

Eesti Punase Risti II klass

Artur Klett, silmaarst, tervishoiu edendaja

Jüri Teras, kirurg, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Auli Lõoke, puuetega inimeste abistajaEva-Kaisa Zupping, naistearst

Valentin Tšužmarov, kirurg, onkoloog

Eesti Punase Risti IV klass

Ene Hauvmann, päästeteenistuja

Jüri Soovik, päästeteenistuja

Koidula Trummer, vähihaigete koduse toetusravi õde

Eesti Punase Risti V klass

Eha Lelov, vereandja

Veiko Uri, vereandja

Lilia Vagul, vereandja

Kotkaristi teenetemärk

Asutanud kaitseliit 1928. aastal Eesti iseseisvuse 10. aastapäevaks.

Antakse sõjaliste või riigikaitseliste teenete eest. Autasustatuid (1995–2016): 1098

Kotkaristi I klass

Philip Mark Breedlove, NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, kindral, USA

Kotkaristi IV klass

Kalmer Kruus, tegevväelane, kolonelleitnant

Kotkaristi

V klass

Toomas Kuuse, politseiametnik, politseimajor

Priit Lehtmets, politseiametnik, inspektor

Kotkaristi kuldrist

Ahtos Pärnik, tegevväelane, vanemveebel

Kotkaristi raudrist

Risto Pool, kaitseliitlane

Maarjamaa Risti teenetemärk

Asutatud 1995. aastal Eesti riigi iseseisvuse auks.

Antakse välismaalastele kõrgeima teenetemärgina Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks. Autasustatuid (1995–2016): 1236

Maarjamaa Risti III klass

Takuya Hirai, Eesti-Jaapani suhete edendaja

Maarjamaa Risti IV klass

Björn Anders Bengtsson, ettevõtluse edendaja, puuetega laste toetaja, Rootsi

Jerome Bookin-Weiner, Eesti noorte hariduse toetaja, USA

Michael Alan Keller, mäluasutuste ja kultuurikoostöö toetaja, USA

Sylvia Astrid Kistler Thompson, mäluasutuste ja kultuurikoostöö toetaja, USA

Jenik Richard Radon, Eesti noorte hariduse toetaja, USA

Maarjamaa Risti V klass

Eugeniusz Smolar, ajakirjanik ja analüütik, Poola

Lilia Ševtsova, politoloog, Venemaa

Gunnar Wiegand, diplomaat, idapartnerluse edendaja, Saksamaa

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare