Tankler: riigikogu peab otsustama, kas ERRi juhi valimise kord on kõige otstarbekam

 (10)

Erik Roose ja Allar Tankler
Erik Roose ja Allar TanklerFoto: Andres Putting

ERR-i juhi kohast napilt ilma jäänud Allar Tankler nõukogu otsust kritiseerima ei hakka, vaid nendib, et Roose saab ülesannetega hakkama.

"Ma suhtun ringhäälingunõukogu eilsetesse (kolmapäevastesse - toim.) otsustesse mõistvalt, sest lõpuks olid nad ju valiku ees, kas kuulutada konkurss nurjunuks, või minna tagasi kandidaadi juurde, kes ei olnud enamiku esimene eelistus," rääkis Tankler ERR-i uudisteportaalile.
"Nad leidsid olukorrale lahenduse ja mul ei ole põhjust kahelda, et Erik Roose saab ülesandega hakkama."

"Olen kindlasti valmis temaga jagama ka kogu seda teadmist, mis minu pähe nende kuude jooksul ERRi kohta kogunes, kui sellest võiks abi olla ERRi tuleviku jaoks vajalike plaanide ettevalmistamisel," lisas ta.

Seda, kas ERRi juhi valimise kord on kõige otstarbekam, peab Tankleri hinnangul hindama riigikogu, ja kuna ERRi seaduses on tema sõnul nagunii mitmeid küsimusi õhus, muuhulgas ka ringhäälingunõukogu koosseisu ja poliitikute-ekspertide vahelise tasakaalu osas, siis küllap see teema ka lauale tuleb.

Loe veel

Seotud lood:

"Seadusest sõltumata mõjuks ilmselt edaspidi hästi, et juhul kui tulevikus mõni nõukogu liige ise kandideerib, taandab ta end nõukogust, ja tema asemele määratakse uus liige. Sellisel juhul on valijaid rohkem, ja keerulisem enamuse toetusega kandidaati blokeerida," sõnas Tankler veel.

"Ma ise kavatsen nüüd aga keskenduda oma tööle siin Luksemburgis, usun, et nii ERRi kui ka kõigi jaoks on hea, et selgus on majas," lõpetas Tankler.

121 990€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
90 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter

174 900€
Tallinn, Korter
274 900€
Tallinn, Korter
153 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare