Tallinnalt saab kooli alates mitmeid toetusi taotleda

 (9)

Tallinnalt saab kooli alates mitmeid toetusi taotleda
Foto: Tanel Meos

Õppeaasta alguses makstakse Tallinnas lastele erinevaid toetusi, mida tuleb linnalt ise enne novembri lõppu taotleda. Kõik esimest korda kooli minevad väikesed tallinlased saavad kahes osas koolitoetust 320 eurot, teised toetused sõltuvad pere sissetulekust.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti hoolekandeosakonna peaspetsialist Ljudmilla Leius selgitas Delfile, et Tallinn maksab koolitoetust (320 eurot) avalduse alusel lapsevanemale, eestkostjale (kohtuotsus eestkostjaks määramise kohta) või hooldajale (lapse perekonnas hooldamise leping).

Koolitoetust makstakse tingimusel, et vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse kooliminekut ning laps on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanik, elab toetuse taotlejaga ühel aadressil ja asub õppima Tallinna kooli.

Toetus makstakse kahes osas: pool rahast lapse kooliminekul ja teine pool juunis pärast esimese klassi lõpetamist tingimusel, et toetuse taotleja ja laps on katkematult rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanikud ja laps õpib Tallinna koolis. Linna piires kolimine siinjuures probleemiks ei ole.

Toetus määratakse kooli õpilaste kinnitatud nimekirja alusel. Toetus on ühekordne ning avaldus toetuse saamiseks tuleb esitada kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest – viimane päev avalduse esitamiseks on Leiuse sõnul 30. november.

Seotud lood:

Elektrooniliselt hakatakse avaldusi vastu võtma septembrikuu keskpaigast pärast õpilasregistri valmimist. Toetuse esimest poolt hakatakse üle kandma septembrikuu kahel viimasel neljapäeval, ehk 20. ja 27. septembril.

Esmakordselt kooli mineva lapse toetus on perekonna sissetulekust mittesõltuv toetus ning selle maksmisel erandeid ei tehta. Tänavu saab esmakordselt kooli mineva lapse toetust arvestuslikult 4400 last.

Toetus koolimineku kulude osaliseks hüvitamiseks

Tallinn maksab ka perekonna sissetulekust sõltuvat toetust koolimineku kulude osaliseks hüvitamiseks. Seda toetust on õigus taotleda peredel, kelle netosissetulek pere esimese liikme kohta on alla 290 euro ja iga järgmise pereliikme kohta 80 protsenti sellest. See toetus ei sõltu sellest, millisesse klassi laps läheb. Sissetulekust sõltuvat toetust ei maksta lastele, kes saavad esmakordselt kooli mineva lapse toetust. Selle toetuse suurus on maksimaalselt 64 eurot.

Loe veel

Toetuse saamiseks tuleb oma linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnale koos taotlusega esitada kooliga seotud ostude tšekid. Toetust tuleb taotleda kolme kuu jooksul ostust. Kuna toetus sõltub perekonna sissetulekust, on selle toetuse taotlejatel mõistlik osakonda kohale minna, et kõik tekkivad küsimused saaks kohe läbi rääkida. "Muidu võib kirjavahetus olla väga pikaajaline," selgitas Leius. Soovi korral võib taotluse siiski saata ka digitaalselt allkirjastatuna või postiga.

Lisatoetus toimetulekutoetuse saajatele

Tallinna linn toetab eraldi kooliminekul ka toimetulekutoetust saavate perede lapsi. Toetust makstakse üldharidus- või ka kutseõppeasutuste kuni 19-aastastele (kaasa arvatud) õpilastele tingimusel, et pere on saanud toimetulekutoetust jooksval aastal enne lapse kooliminekut.

32-eurost toetust makstakse kooli õpilaste nimekirja või kooli väljastatud tõendi alusel. Toetust ei maksta esmakordselt kooli mineva lapse toetuse saajale. Tallinn kehtestas selle toetuse 2009. aastal seoses riikliku koolimineku toetuse likvideerimisega. Käesoleval aastal makstakse toetust arvestuslikult 800 lapsele.

Ranitsad

Koostöös Punase Risti Tallinna Seltsiga komplekteeris Tallinn sel aastal 315 ranitsat ning andis need 16. augustil toimunud ranitsapeol üle. Ranits sisaldab kooli minekuks vajalikku kraami. Ühe ranitsa hind on üle 20 euro. Ranitsa saajate nimekirja koostavad elukohajärgsed sotsiaalhoolekande osakonnad. Esimese klassi lapsed tavaliselt koolimineva lapse toetuse tõttu ranitsat ei saa.

Leius kõneles, et linnaosad valisid välja kõige enam abi vajavad pered ning mõnes peres on ka mitu ranitsasaajat. Enamasti valivadki linnaosad ranitsasaajad ise välja, kuid Leiuse kinnitusel võib ka ise elukohajärgsele sotsiaalhoolekande osakonnale soovi avaldada.

Sel aastal on ranitsad siiski juba jaotatud.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare