Tallinna Televisooni (TTV ) nõukogu esimees Georg Pelisaar ütles Delfile, et tegemist on väga selgelt Mart Ummelase isikliku arvamusega, mitte Tallinna TV seisukohaga. „Õnneks on see kiri saadetud laupäevasel päeval ehk töövälisel ajal,“ sõnas Pelisaar.

Pelisaare sõnul on TTV seisukohal, et sõtta ei pea kellegagi minema.

Pelisaare sõnul ei ole TTV nõukogu arutanud Mart Ummelase sobivust peatoimetaja ametisse. „Tallinna TV nõukogu ei ole seda küsimust arutanud,“ ütles ta. „See on eelkõige TTV juhataja kompetents ja ma loodan, et juhataja on vahepeal vestelnud Mart Ummelasega.“

Pelisaar avaldas lootust, et Mart Ummelas ei juhindu peatoimetaja töös oma isiklikust arvamusest sedavõrd, et see läheks vastuollu TTV seisukohtadega. Ta ei välistanud, et kui see siiski peaks juhtuma, siis tuleb sellele ka nõukogu tasemel tähelepanu juhtida.

Meedia on tegijate poole kaldu

Pelisaar leidis, et kõige enam on tänane ajakirjandus tegijate poole kaldu. Tema sõnul on enamikel väljaannetel välja kujunenud oma stiil ja poliitiline vaatenurk. „Hea on kui see on vaid tajutav, halb kui see muutub totaalseks vastasliini eitamiseks,“ sõnas ta. „Tallinna TV on püstitanud eesmärgi, et meie tegijad saavad väljendada oma seisukohti ja teha selliseid saateid, nagu nad õigeks peavad.“

Pelisaare sõnul on loomulik, et TTV puhul ei saa kõrvale sellest, et edastatakse Tallinna linnavõimu ametlikke seisukohti. „Kes siis veel kui mitte TTV?“ küsis ta. „See ei tähenda, et neid seisukohti ei tohiks kuidagi kritiseerida.“

„Samas ma väga tahaks loota, et järjest enam leiavad ka peavoolumeedias kajastamist mitte ainult valitsuse ja riigikogu tegemised, vaid ka kriitika nende aadressil,“ kõneles Pelisaar. Ta möönis samas, et viimase poole aasta jooksul on kriitikat tunduvalt juurde tulnud, kuid valitsuse erinevate valikute kajastamist on meedias olnud vähe.

„Inimesed saavad teada vaid põhjendusi, miks nii või naa on tehtud, aga vähem seda, millised oleksid alternatiivid,“ ütles Pelisaar ja tõi näiteks eelarvearutelu. Tema sõnul võiks rohkem rääkida sellest, kus on eelarves õhku ja mida tähendab praegu eelarve koostamine omavalitsustele ja inimestele, kes otseselt sõltuvad omavalitsuste rahakotist.

„TTV on püüdnud seda teha, aga seda on kohe tembeldatud valitsusega vastasseisus olemiseks,“ rääkis Pelisaar. „Aga need on asjad, mis vajaksid rohkem kajastasmist.“

TTV pole Euroopas erand

Pelisaare sõnul ei ole Tallinna TV Euroopas erand. „Linnatelevisioone on Euroopas uskumatul hulgal,“ lausus ta ja tõi näiteks Ogre omavalitsuse Riia külje all, kus on oma telekanal, mida toetab kohalik omavalitsus, ning Austria suhteliselt väikese 27 000 elanikuga Bregensi linna.

„TTV on üks tavatelevisioon paljude hulgas,“ kinnitas Pelisaar. Tema sõnul ei ole õige vastandada TTVd ja lasteaedu. „Kriitika põhjal võiks arvata, et TTV rahadega saaks korda teha 15 või 20 lasteaeda. Ega ikka ei saa küll,“ kõneles Pelisaar, kes on Põlva linnapea. „See ei ole mitte ainult lasteaedade, vaid ka koolide probleem ja mitte ainult Tallinnas, vaid üle Eesti.“

Pelisaare sõnul on riigi viimaste aastate investeeringuid vaadates näha, et korda on tehtud koole, mille pole tulevikku. Selle asemel oleks tema sõnul tundu raha anda omavalitsustele, kes oleks saanud raha suunata nendesse koolidesse ja lasteaedadesse, millele on tulevikku.

Tallinna TV on hästi käima läinud

Nõukogu esimehe hinnangul on Tallinna TV hästi käima läinud. „Iga algus on raske ja seda enam on täiesti uue telekanali käivitamine raske,“ kõneles ta. „Mitmed eestimaalased mäletavad, kuidas omal ajal alustas TV1 ja teisedki kanalid, mis on üritanud turule tulla, aga paraku pole jäänud.“

Pelisaare sõnul on TTV käivitunud paremini, kui mitmed teised eelkäijad. „Seega on TTV tulnud selleks et jääda,“ kinnitas ta. „Mitte kõik pole läinud nii, nagu oleme soovinud, aga vaadatavus on suurenenud vähem kui aasta jooksul, uudised on järk-järgult paremaks muutunud.“ Eriti väärtustas ta kultuurisaateid.

„Nõukogu esimehena olen rahul ja eelkõige olen rahul nende inimestega, kes on tööle tulnud, mitmed nendest, kel polnud enne teletöö kogemust, on arenenud kiiremini, kui osati oodata,“ kiitis Pelisaar. „Kõige olulisem on, et see kollektiiv tahab teha häid saateid.“