Uue seadusega uuendatakse TTÜ juhtimisstruktuuri, võimaldades ülikoolil oluliselt suuremal määral kaasata juhtimisprotsessidesse ka ülikooli akadeemilisest kogukonnast väljaspool olevaid isikuid.

Ülikooli kõrgeimaks juhtorganiks saab kuratoorium, mille liikmetest üle poole nimetavad ülikoolivälised osapooled väljastpoolt akadeemilist kogukonda. Nõukogu saab olema akadeemiline otsustuskogu, kes otsustab ülikooli õppe- ning teadus- ja arendustegevuse küsimuste üle. Rektor juhib ülikooli igapäevast tegevust ja esindab ülikooli.

TTÜ rektori Andres Keevalliku sõnul on TTÜ seadus on olnud kooli pikaajaline prioriteet. "Mul on hea meel, et Vabariigi Valitsus kinnitas eelnõu ja saatis selle riigikokku.“

TTÜ kuratooriumi liige akadeemik Ülo Jaaksoo ütles aga, et tehnikaülikooli areng on olnud silmapaistev. "TTÜ seaduse eesmärk on muuta ülikooli tegevus sidusamaks ühiskonna vajadustega. Ülikooli juhtimine muutub selgemaks ja fikseeritakse Tehnikaülikooli vastutusvaldkonnad riigi ees.“

TTÜ üliõpilaskonna juhatuse esimees Stanislav Štõkov kinnitas, et "tudengid loodavad, et uus seadus annab Tehnikaülikoolile võimaluse uueks arenguhüppeks ning tudengitele veelgi paremad haridusvõimalused. Tudengite roll ülikooli juhtimises säilib. Tudengisõbralikkus on jätkuvalt TTÜ kaubamärk.“

Uus juhtimismudel rakendub 2015. aasta 1. jaanuarist.

Eelnõuga muudetakse ka Eesti Vabariigi haridusseadust, Tartu Ülikooli seadust ja ülikooliseadust.

Seaduseelnõu on kavandatud jõustuma 2014. aasta 1. septembril.