Tallinna Kesktelevisiooni eelnõu suruti läbi

 (76)
Tallinna linnavolikogu hoone
ETA FOTO

Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ja sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitasid eile Tallinna volikogus pealinna digi-TV loomise eelnõusse küll 333 muudatusettepanekut, kuid sellele vaatamata võeti eelnõu vastu.

Ühtlasi nõuti iga muudatusettepaneku hääletamist. Keskööl alanud hääletusprotseduur kestis kella neljani hommikul. Tegemist oli pealinna volikogu selle koosseisu kõige pikema istungiga, teatasid Delfile opositsiooni fraktsioonide esindajad.

Savisaare linnavalitsus on pistnud linna pankrotti viiva poliitika päästmiseks käe sügavalt tallinlaste taskusse, tõstes kordades maamaksu ning parkismitasusid. Samal ajal kavandab aga Keskerakond Tallinnas ülikalli linna propagandakanali loomist.

2008. aasta linnaeelarve projektis plaanib linnavalitsus tõsta avalike suhete eelarvet üle kahe korra. Isegi Tallinna Kesktelevisioonita kulutab linnavalitsus järgmisel aastal avalikele suhetele 26,8 miljonit krooni.

Kuigi täna öösel ei õnnestunud hoida ära eelnõu vastuvõtmist, kavatsevad kolm opositsioonifraktsiooni ka edaspidi kasutada kõiki linnavolikogu töökorraga lubatud võtteid keskerakondliku teerulli pidurdamaks plaanitavaid maksu- ja hinnatõusu.

Öine mitmetunnine hääletus näitas, kuivõrd oluline on Keskerakonnale oma telekanali loomine Tallinnas ning opositsiooni vastuseisust hoolimata suruti eelnõu vägisi läbi. Opositsioonifraktsioonid taunivad Keskerakonna taolist tegevust ja tahavad, et Tallinna volikogu ei muutuks kummitempliks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare