„Linna finantsdirektori e-kiri, millest linna ametid lähtusid, oli tehniline dokument, mille eesmärk oli mitte kellegi konkreetset eelarvet kärpida vaid tagada eelarvedistsipliin hallatavates asutustes. Samamoodi piirati möödunud aasta 4. kvartalis kulude väljamakseid. See võimaldas tookord kokku hoida kuus protsenti eelarvest, mis oli arvestatav osa ja millest Rahandusministeerium soovitas kõigil omavalitsustel eeskuju võtta,“ lausus linnapea.

Savisaar rõhutas, et lasteasutuste eelarveid ei tohi piirata. „Linn tagab lasteaedade rahastamise sellises ulatuses nagu oli lubatud. Palgad jäävad puutumata, kasvatajaid keegi sundpuhkusele ei saada, lapsed saavad kõhu täis ja tuba on soe," ütles meer.

Linnapea märkis, et finantsteenistuse tegevus kulude kokkuhoiu tagamisel väärib igati tunnustust ja see on andnud ka tulemusi. "Samal ajal antud juhul oli tegemist liigse kiirustamisega. Teema oleks vajanud läbirääkimist nii linnavalitsuse kui ka ametite tasandil," nentis ta.

"Kindlasti ei saa Tallinn lubada põhjendamatuid aastalõpukulutusi, nagu seda mõni aasta tagasi nii riigis kui ka linnas tehti," lisas linnapea.

Tallinna finantsjuht Katrin Kendra saatis eile laiali korralduse leida aasta viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et tegemata jääks kolm protsenti aastaks kavandatud tegevuskuludest.

Kendra sõnul on tegemist ennetava meetmega. "Sellise väikese puhvri loomiseks saigi saadetud ülesanne, et planeerida viimase kvartali kulud selliselt, et aastaarvestuses oleks tegevuskulude osakaal 97 protsenti eelarves kavandatust," selgitas ta teisipäeval.

Ettekirjutuse saatis Tallinn kõigile oma ametitele ja linnaosavalitsustele esmaspäeval, kokkuhoiukohad tuli leida neljapäevaks.