Tallinn loob digi-TV töörühma

 (22)
Tarmo Lausing
Tarmo LausingPostimees/Scanpix

Tallinna volikogu otsustas teha linnavalitsusele ülesandeks moodustada töörühm Tallinna digi-TV käivitamisvõimaluste uurimiseks.

Eelnõu menetlusse andnud keskerakondlane Tarmo Lausing rõhutas, et see on identne reformierakondlase Mati Eliste algatatud ja algataja poolt tagasi võetud eelnõuga. “Tegemist on vajaliku algatusega, mida toetas igati volikogu haridus- ja kultuurikomisjon, kuid millest Mati Eliste kahjuks parteilisel survel loobus,” ütles Lausing.

Eliste väitis oma ettepanekut kaitstes esialgu, et linnatelevisioon on vajalik objektiivse, esmaallikast pärineva teabe edastamiseks Tallinna elanikele. “Kui teeme meediamonitooringut, siis jõuame tihtipeale arusaamisele, et meedia ei ole lõpuni objektiivne, vaid katkendlik, kohati isegi kallutatud,” märkis eelnõu algataja.

Mati Eliste kalkulatsioonide kohaselt moodustaksid Tallinna TV käivituskulud 30-40 miljonit krooni. Tegelikud kulud, nagu ka programmi sisu ja tehnilised lahendused saavad Lausingu sõnul selgeks asjatundjate töörühmas, mille moodustamine jääb volikogu otsusega linnavalitsusele

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare