TABEL: Protsentuaalselt kõige rohkem eestlasi on Muhu saarel, kõige vähem Sillamäel

 (68)
TABEL: Protsentuaalselt kõige rohkem eestlasi on Muhu saarel, kõige vähem Sillamäel
Foto: Mikk Raude

Eestis on kaheksa omavalitsust, mille elanikest üle 99 protsendi moodustavad eestlased. Ainult eestlastest ei koosne aga ühegi omavalitsuse elanikkond. Kõige vähem, 4,8 protsenti, elab eestlasi Sillamäel. Kokku on Eestis 17 omavalitsust, kus eestlased on vähemuses.

Taolise tulemuse annavad meile rahvaloenduse andmed. Alljärgnev tabel näitab 31. detsembri 2011 taset.

Loe veel

 KokkuEestlasedEestlaste %
Muhu vald1483147699,53%
Pühalepa vald1433142599,44%
Leisi vald1782177099,33%
Imavere vald84984399,29%
Põdrala vald75074499,20%
Lümanda vald74473899,19%
Kihnu vald48748399,18%
..Suure-Jaani vallasisene linn1039102999,04%
Salme vald1018100899,02%
Valjala vald1176116498,98%
Kaarma vald4368432398,97%
Käina vald1835181598,91%
Kõlleste vald100499398,90%
Laimjala vald60760098,85%
Tõrva linn2729269798,83%
Emmaste vald1102108998,82%
Lasva vald1567154898,79%
Kolga-Jaani vald1309129398,78%
Kaiu vald1307129098,70%
Hiiu maakonna vallad5432536198,69%
Haanja vald98296998,68%
Rõuge vald1913188798,64%
Pihtla vald1305128798,62%
Pöide vald79478398,61%
Põlva vald3615356498,59%
Mustjala vald61260398,53%
Kõo vald101499998,52%
HIIU MAAKOND8482835698,51%
Orissaare vald1666164198,50%
Antsla vald3330327998,47%
Saare maakonna vallad181511787198,46%
..Antsla vallasisene linn1402138098,43%
Varbla vald81580198,28%
Suure-Jaani vald5202511298,27%
Urvaste vald1161114098,19%
Hiiu maakonna linnad3050299498,16%
Kärdla linn3050299498,16%
..Märjamaa alev2821276998,16%
Vastseliina vald1828179498,14%
SAARE MAAKOND313173072998,12%
Tõstamaa vald1254123098,09%
Sõmerpalu vald1753171998,06%
Puka vald1527149798,04%
Põltsamaa linn4188410497,99%
Saarde vald3845376597,92%
..Järva-Jaani alev99997897,90%
Vändra vald2544249097,88%
..Otepää vallasisene linn1953191197,85%
..Kilingi-Nõmme vallasisene linn1763172597,84%
Kihelkonna vald64763397,84%
Vändra vald (alev)2355230497,83%
..Vändra alev2355230497,83%
Surju vald94592497,78%
Tori vald2249219997,78%
Nõva vald35034297,71%
Koonga vald100197897,70%
Vihula vald1603156697,69%
Helme vald1901185797,69%
Saare maakonna linnad131661286197,68%
Kuressaare linn131661286197,68%
..Pärnu-Jaagupi alev1195116797,66%
Kõpu vald70468797,59%
Vigala vald1224119497,55%
Halinga vald2935286297,51%
Laekvere vald1480144397,50%
Otepää vald3727363397,48%
Häädemeeste vald2473240997,41%
Võru maakonna vallad207852024497,40%
Pajusi vald1152112297,40%
Järva-Jaani vald1488144997,38%
Rakke vald1596155497,37%
Varstu vald100898197,32%
..Lihula vallasisene linn1338130297,31%
Sangaste vald1286125197,28%
Karksi vald3212312397,23%
Torgu vald25024397,20%
Kõrgessaare vald1062103297,18%
Puurmani vald1442140197,16%
Lihula vald2310224497,14%
Laheda vald1202116797,09%
Kambja vald2621254497,06%
Saare vald1190115597,06%
Mooste vald1323128497,05%
Ahja vald97494597,02%
Kareda vald63161296,99%
Põlva maakonna linnad5767559296,97%
Põlva linn5767559296,97%
Hanila vald1371132996,94%
Märjamaa vald6603639996,91%
Juuru vald1511146496,89%
Raikküla vald1588153696,73%
Palamuse vald2079201096,68%
Võru vald4941477696,66%
..Kiili alev1497144696,59%
Kanepi vald2277219996,57%
..Karksi-Nuia vallasisene linn1573151896,50%
Valgjärve vald1371132396,50%
Paistu vald1399135096,50%
Martna vald79977196,50%
Vastse-Kuuste vald1135109596,48%
Põltsamaa vald3871373296,41%
Viljandi maakonna vallad279872697396,38%
Laeva vald79776896,36%
Käru vald63260996,36%
Albu vald1140109896,32%
Jõgeva vald4315415596,29%
Halliste vald1374132396,29%
Pala vald1072103296,27%
Tarvastu vald3326320196,24%
Audru vald5100490896,24%
Saarepeedi vald1288123996,20%
Konguta vald1314126396,12%
Are vald1177113196,09%
Kõue vald1624156096,06%
Oru vald82579296,00%
Veriora vald1319126695,98%
Võnnu vald1141109595,97%
Nõo vald3972381095,92%
Risti vald81478095,82%
Orava vald68966095,79%
Rõngu vald2885276395,77%
Rapla vald9051866795,76%
Pärnu maakonna vallad387943714395,74%
..Rapla vallasisene linn5202498095,73%
Järva maakonna vallad223092132495,58%
Roosna-Alliku vald97393095,58%
Paide vald1507144095,55%
Valga maakonna vallad151331446095,55%
Väätsa vald1256120095,54%
Väike-Maarja vald4453425195,46%
VILJANDI MAAKOND475994539195,36%
VÕRU MAAKOND334523189395,34%
Tahkuranna vald2357224795,33%
Maidla vald70266995,30%
Elva linn5607534395,29%
Noarootsi vald67764595,27%
Türi vald9419896795,20%
Kehtna vald4394418295,18%
Avinurme vald1305124295,17%
PÕLVA MAAKOND274482609995,09%
Torma vald1868177695,07%
Haljala vald2474235295,07%
Rägavere vald89184694,95%
Koeru vald2203209194,92%
Ambla vald1935183694,88%
Mõniste vald83879594,87%
Padise vald1528144994,83%
Vormsi vald23121994,81%
..Türi vallasisene linn5410512794,77%
Mäksa vald1656156994,75%
JÄRVA MAAKOND305372892694,72%
Viiratsi vald3461327694,65%
Pärsti vald3593339994,60%
Põlva maakonna vallad216812050294,56%
Kose vald5673536494,55%
Kullamaa vald1127106594,50%
Koigi vald90885894,49%
Kuusalu vald6412605794,46%
..Abja-Paluoja vallasisene linn1084102394,37%
Kärla vald1644155194,34%
Misso vald57654394,27%
Lääne maakonna vallad138891308994,24%
Kadrina vald4902461794,19%
Taebla vald2276214294,11%
Viljandi linn174731644394,11%
Tartu vald6991657694,06%
Viru-Nigula vald1193112294,05%
Hummuli vald82377494,05%
Tähtvere vald3005282694,04%
RAPLA MAAKOND349143281593,99%
Rapla maakonna vallad349143281493,99%
Värska vald1079101493,98%
Viljandi maakonna linnad196121842393,94%
Ülenurme vald7751727893,90%
Tabivere vald2179204393,76%
Abja vald2105197193,63%
Võhma linn1314123093,61%
Vinni vald4867455193,51%
Iisaku vald1182110493,40%
Saue linn5514514593,31%
Rannu vald1505140493,29%
Jõgeva maakonna vallad203291892493,09%
Palupera vald1373127592,86%
Ruhnu vald555192,73%
Taheva vald77171492,61%
Haaslava vald2013186392,55%
Tõlliste vald1625150392,49%
Järva maakonna linnad8228760292,39%
Paide linn8228760292,39%
Raasiku vald4579422792,31%
Saku vald9618885992,11%
Rakvere vald2147197792,08%
Nissi vald2902267092,01%
Võru maakonna linnad126671165291,99%
Võru linn126671165291,99%
Karula vald90282891,80%
Jõgeva linn5501503791,57%
Meremäe vald88881391,55%
Kiili vald5155471391,43%
Maa-asulad41529837942291,36%
Paikuse vald3579326791,28%
Sauga vald4474408391,26%
JÕGEVA MAAKOND313762862491,23%
Tootsi vald74467891,13%
..Tootsi alev74467891,13%
Tartu maakonna vallad464694233391,10%
Sõmeru vald3778343891,00%
Mõisaküla linn82575090,91%
Saue vald10759967289,90%
Vallad47679642725989,61%
Aegviidu vald76167889,09%
..Aegviidu alev76167889,09%
LÄÄNE MAAKOND241402149989,06%
Meeksi vald52646888,97%
PÄRNU MAAKOND825987344988,92%
Ridala vald3109276088,77%
Lääne-Viru maakonna vallad411563635488,33%
Rakvere linn152641344388,07%
Räpina vald4796421587,89%
..Kohila alev3346294087,87%
Kernu vald2404211287,85%
Jõgeva maakonna linnad11047970587,85%
Tudulinna vald46240587,66%
Lüganuse vald1363119487,60%
Järvakandi vald1273110786,96%
..Järvakandi alev1273110786,96%
LÄÄNE-VIRU MAAKOND598425197586,85%
Kohila vald7331636686,84%
Mikitamäe vald89777786,62%
Harku vald141811225286,40%
Harju maakonna vallad12006010355186,25%
..Nõmme linnaosa354633048385,96%
Luunja vald4207361585,93%
Õru vald44838485,71%
..Räpina vallasisene linn2455209785,42%
Rae vald157211342885,41%
Tamsalu vald3811324985,25%
Keila linn9763829284,93%
Viimsi vald185331572684,85%
TARTU MAAKOND15052812749884,70%
Puhja vald2192185184,44%
Vara vald1868156983,99%
Lääne-Viru maakonna linnad186861561883,58%
Lavassaare vald46038483,48%
..Lavassaare alev46038483,48%
VALGA MAAKOND301232504183,13%
Pärnu linn397283300083,06%
Pärnu maakonna linnad438043630682,88%
..Tamsalu vallasisene linn2236184882,65%
Jõelähtme vald6462531082,17%
Lääne maakonna linnad10251840381,97%
Haapsalu linn10251840381,97%
Tartu maakonna linnad1040598517681,85%
Tartu linn976007970081,66%
Sindi linn4076330681,11%
Toila vald2176176180,93%
..Pirita linnaosa161651266678,35%
Alatskivi vald127499377,94%
Keila vald5318410177,12%
Sonda vald78459175,38%
..Kesklinna linnaosa464943495675,18%
..Kristiine linnaosa292282129772,87%
Lohusuu vald68748971,18%
Valga maakonna linnad149901058470,61%
Anija vald5731402070,14%
Kogu Eesti129445590254769,72%
Mäetaguse vald145299968,80%
Tapa vald7961538867,68%
Kohtla-Nõmme vald103269667,44%
..Kohtla-Nõmme alev103269667,44%
Valga linn12261788764,33%
Kunda linn3422217563,56%
HARJU MAAKOND55292734112161,69%
..Mustamäe linnaosa622553765660,49%
Linnalised asulad87915752312559,50%
..Tapa vallasisene linn5896349559,28%
Linnad81765947528858,13%
Tallinn39322221760155,34%
Ida-Viru maakonna vallad297071632054,94%
Harju maakonna linnad43286723756754,88%
Illuka vald86847454,61%
Püssi linn108358253,74%
..Kehra vallasisene linn2889153353,06%
..Haabersti linnaosa416942191552,56%
Kohtla vald139970850,61%
Vasalemma vald2699135350,13%
..Põhja-Tallinna linnaosa538812682049,78%
Aseri vald180783145,99%
Kasepää vald116149842,89%
Mustvee linn135856441,53%
Kiviõli linn5634217838,66%
Jõhvi vald12739475237,30%
..Jõhvi vallasisene linn10775371734,50%
Paldiski linn4085133832,75%
Loksa linn275984630,66%
..Lasnamäe linnaosa1080423180629,44%
Maardu linn17524434724,81%
Vaivara vald142935424,77%
IDA-VIRU MAAKOND1491722913119,53%
Piirissaare vald53916,98%
Kohtla-Järve linn37201599416,11%
Alajõe vald3205115,94%
Kallaste linn85213215,49%
Narva-Jõesuu linn263233912,88%
Ida-Viru maakonna linnad1194651281010,72%
Peipsiääre vald698699,89%
Narva linn5866330315,17%
Sillamäe linn142526844,80%

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare