Tabel: Eestis annab kõrgharidus 24% parema palga, Leedus lausa 79%

 (13)

Mailis Reps ja OECD esindajad tutvustavad OECD riikide haridusstatistikat
Mailis Reps ja OECD esindajad tutvustavad OECD riikide haridusstatistikatFoto: Madis Veltman

Täna avaldatud rahvusvaheline uuring näitab, et Eestis teenivad kõrgharidusega täiskasvanud ainult 24% enam keskharidusega täiskasvanutest, mis on Rootsi järel kõige madalam osakaal Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) riikides.

Eestlased on hoolimata oma haridustasemest üsna võrdsel pulgal erinevate näitajate poolest. Näiteks on Eestis üks väiksemaid palgaerinevusi (OECD) ka põhihariduse ja keskharidusega täiskasvanute vahel – põhiharidusega eestlased teenivad uuringu järgi umbes 87 protsenti keskharidusega täiskasvanutest. Sarnased numbrid on ka Lätis (87%) ja Leedus (86%).

Samas on kõrghariduse eelis sissetulekute osas palju suuremate kääridega. Kui Eestis annab kõrgharidus umbes 24-protsendilise eelise, siis Lätis on see number juba 44% ja Leedus 79%.

Kõige kõrgemad on palgaerinevused haridustasemeti on Lõuna-Ameerikas. Näiteks Brasiilias saavad kõrgelt haritud inimesed palka keskmiselt kaks ja pool korda sama palju kui keskharidusega. Vaata tervet tabelit siit:

Täna avaldatud OECD haridusindikaatorite kogumik annab ülevaate OECD 35 liikmesriigi ja mitmete partnerriikide haridussüsteemide ülesehituse, rahastamise ja tulemuslikkuse kohta.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare