Taavi Rõivas skandaali taustal: jätkan ikkagi riigikogus, kuid asespiikri kohast loobun! Peo pärast on häbi, aga võõrast naist ei suudelnud

 (384)

Taavi Rõivas skandaali taustal: jätkan ikkagi riigikogus, kuid asespiikri kohast loobun! Peo pärast on häbi, aga võõrast naist ei suudelnud
Taavi Rõivas kohtus ahistamisohvrigaFoto: Andres Putting

Ekspeaminister Taavi Rõivas väidab, et Malaisias peetud peo puhul ta võõrast naist ei suudelnud ning neiu kleidisaba ei näppinud. Tõsi, praeguse skandaali valguses astub ta siiski asespiikri ametist tagasi.

Eesti Päevaleht kajastas, et septembri lõpus pidas osa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ametliku delegatsiooni liikmeid Malaisias peo, kus kordasaadetut võib pehmelt öeldes nimetada ebaväärikaks. Delegatsiooni kuulus ka reformierakondlasest ekspeaminister Taavi Rõivas.

"Ta oli juba suudeldes väga agressiivne, juba see oli ebameeldiv, aga see läks edasi. Edasine läks täiesti kontrolli alt välja: ta kiskus mu kleiti üles ja käperdas mind," viitas üks neiu Rõivase käitumisele.

Postimehe otsestuudios väitis Rõivas kella 18 paiku, et tema neiut ei suudelnud ning neiu kleiti üles ei tõmmanud, küll aga olevat tal häbi, et olukord üle piiri läks, ta lisas ka, et sisimas on ta otsustanud, et riigikogu asespiikrina ta ei jätka, küll aga ei vabasta ta oma tooli riigikogu saalis - ta jätkab rahvasaadikuna.

Loe veel

"Aktuaalse kaamera" reporterile lisas Rõivas Postimehe toimetuse ees, et tema käitumist on liigne nimetada ahistamiseks. "Selge on aga see, et mitmed naisterahvad end halvasti tundsid," nentis ta ja väitis, et tema osalus puudutas vaid ühte neiut ja tantsuplatsi. Näiteks eitab (kuigi mitte otsesõnu välja öeldult) ta külmkapistseeni. Küsimuse peale, kas neiu valetab, hakkas Rõivas puiklema. "Saame mõnest detailist erinevalt aru..." väitis ta.

Seotud lood:

Rõivase õhtu on tihe - ta tõttas edasi telemajja, et anda intervjuu ETV saates "Ringvaade". Selgitus on üpris sarnane, ta viitas, et neiu tundis end ebamugavalt. "Oleks teadnud, oleks saanud tantsu kohe lõpetada," õigustas Rõivas telesaates. Kui Marko Reikop uuris külmkapi kohta, viis Rõivas teema sootuks mujale ja kasutas korduvalt väljendit "vahet pole"! Rõivas märkis, et tagasiastumise taga olla poliitiline rünnak, mis riivab nii teda, tema perekonda kui erakonda. "Mul on lihtsam võtta poliitiline vastutus, kui lasta enda jaoks olulistel inimestel olla surve all!" Ta toonitas, et abikaasa Luisa tunneb end praegu väga kehvasti.

Katrin kirjeldas EPLile, et tal hakkas ebameeldivas situatsioonis justkui pea ringi käima... "Sa tahad ja proovid midagi öelda, aga sõnu ei tule. Proovisin sellest olukorrast pääseda, samal ajal tõmbasin temale vastupidi oma kleiti alla, ütlesin korduvalt "Lõpeta!", kui mul selleks võimalus oli," jätkas Katrin. "Sain külmkapi vahelt välja ja kõndisin teda ignoreerides tagasi laua poole."

Peagi pööras mees Katrini sõnutsi end tema poole, vaatas talle otsa ja ütles midagi, mis kõlas nagu: "Ma ei suuda vastu panna tüdrukutele, kellel on sellised silmad nagu sul." Katrin ei osanud sellega midagi peale hakata, ta oli segaduses. "Nüüd siis teeb komplimente?" mõtlesin. "See oli nii ebasiiras, ebavajalik ja vastik." Katrin lahkus.

Rõivas kohtus Katriniga eile ja palus vabandust.

EPLi lugu saab pikemalt lugeda SIIT!

109 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
209 000€
Kiili vald, Majaosa
70 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
102 900€
Tallinn, Korter
295 000€
Harku vald, Maja
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter

33 320€
Rakvere, Korter
66 402€
Tallinn, Korter
203 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare