Sven Mikser tapetud Malta ajakirjanikust: ajakirjanike vastu suunatud kuriteod on eriliselt taunitavad

 (27)
Sven Mikser - Eesti välisminister
Eesti välisminister Sven MikserFoto: Sven Arbet

Euroopa Liitu kuuluv ja enne Eestit eesistujariigiks olnud Maltal tapeti üleeile kohalik uuriv ajakirjanik, kes oli palju sealset peaministrit kritiseerinud. Kohaliku opositsioonipartei esindaja sõnul oli tapmine märgiks Malta demokraatia ja sõnavabaduse hävingust.

Välisminister Sven Mikser teatas, et ajakirjandusvabadus ja sõltumatu uuriv ajakirjandus täidavad demokraatia ja õigusriigi tagamisel ainulaadset rolli ja seetõttu on ajakirjanike vastu suunatud kuriteod eriliselt taunitavad ning nende uurimine ja süüdlaste vastutusele võtmine erakordselt oluline.

„Sõnavabadus on Euroopa Liidu lahutamatu väärtus, mis on sätestatud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste konventsioonis ning ka Eesti Vabariigi põhiseaduses," märkis Mikser.

"Iga Euroopa Liidu liikmesriik on võtnud kohustuse seista kindlalt sõnavabaduse püsimise ja hoidmise eest," lisas ta.

"Malta ühe juhtiva uuriva ajakirjaniku mõrva näol on tegu šokeeriva juhtumiga ning sellised vägivallateod väärivad resoluutset hukkamõistu. Minu sügav kaastunne hukkunud ajakirjaniku lähedastele," teatas Mikser.

Üleeile autopommiga tapetud ajakirjanik Daphne Caruana Galizia uuris võimueliidi offshore-firmades toimuvat rahapesu. Tema värskeimad artiklid puudutasid malta peaministri Joseph Muscati ja tolle assistentide tegevust,is hõlmas Malta passide müümist välismaalastele ja Aserbaidžaani valitsuselt saadud makseid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare