Suri kunstnik Lüüdia Vallimäe-Mark

 (13)

Tartus suri reedel maalikunstnik pallaslane Lüüdia Vallimäe-Mark.

Lüüdia Vallimäe-Mark sündis 10. jaanuaril 1925. aastal, ta omandas hariduse sõjaaegses Pallases Ado Vabbe, Elmar Kitse ja teiste mainekate kunstnike käe all, teatas Tartu Kunstnike Liit BNS-ile.

1960. aastal manifesteeris ta koos oma õpingukaaslastega oma modernistlikul kunstikeelel põhinevat loomingut legendaarsel Tartu 8. keskkooli näitusel.

Lüüdia Vallimäe-Mark on viljelenud portreed, akti- ja maastikumaali, figuraalkompositsioone, linnavaadet ning hilisemal loomeperioodil abstraktsioone ja sürrealismisugemetega maale. Mitmed kriitikud on Vallimäe-Margi maalilaadi kirjeldades tõmmanud paralleele renessansikunstnike värviharmoonia ning tehnilise virtuooslikkusega. Hinnatud on kunstniku tundlikku koloriiditaju ja maalipeenust.

Lüüdia Vallimäe-Margi loomingu ühe silmapaistva osa moodustavad lasteraamatute illustratsioonid, milles samuti avaldub kunstniku lüüriline maailmataju ja varjundirikas värvikäsitlus — pildid Grimmide “Lumeeidele”, Ellen Niidu “Midrimaale”, Kreutzwaldi “Kullaketrajatele”, Kunderi raamatule “Suur Peeter ja Väike Peeter” on olnud unustamatuteks kaaslasteks mitme põlvkonna lastele.

Leinatalitus toimub 20. oktoobril kell 15 Tartu krematooriumis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare