Sügisest kasvab Eesti suuremates ülikoolides vastuvõetute arv

 (9)
Avatud uste päev Tallinna Ülikoolis
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Tulevast sügisest kehtima hakkava haridusreformi tõttu on Eesti suuremad ülikoolid suurendanud vastuvõttu nii "kõvade" kui "pehmetel" erialadel.

Nii Tallinna tehnikaülikooli kui ka Tartu ülikooli võetakse tuleval sügisel kõige rohkem õppureid vastu informaatika erialale.

Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on Tartu ülikoolis informaatika erialale pürgijatele õppekohti 155.

Tallinna Tehnikaülikooli kommunikatsioonijuht Terje Talv ütles, et TTÜ vähendas sotsiaalerialade õppekohti ja tõstis õppekohtade arvu ehitus- ja tehnikavaldkonnas, kuid muutused pole väga suured.

Vastupidiselt Tallinna tehnikaülikoolile ja Tartu ülikoolile kasvas Tallinna ülikoolis õppekohtade arv "pehmetel" erialadel. „Tallinna ülikoolis on vastuvõetavate üldine arv tõusnud igal alal, välja arvatud kutsepedagoogika ja muusika erialadel,“ütles Tallinna ülikooli kommunikatsioonijuht Krista Must ja lisas, et vastuvõetavate arv on märgatavalt tõusnud bakalaureuseõppes antropoloogia, ajaloo ja eesti filoloogia erialadel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare