Sotsid tahavad omavalitsustele kompenseerida maamaksu tõttu saamata jäänud tulu

 (16)
Maamaksust vabastamist võimalik taotleda viimaseid päevi .
Foto: Arno Mikkor, Eesti Päevaleht

Riigikogu rahanduskomisjon arutab homme sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) fraktsiooni algatatud eelnõu maamaksu seaduse muutmiseks, mille eesmärk on kompenseerida omavalitsustele riigi poolt antavate maamaksuvabastustega kaasnev vähemlaekumine.

Maamaksuvabastus on oluline vahend maaomanikule riigi poolt seaduse alusel pandud piirangute kompenseerimisel. Samas on kehtiva korraga tekitatud omavalitsustele tulupuudujääk. Pakutav seadusemuudatus on mõeldud selle olukorra parandamiseks, selgitab eelnõu algataja seletuskirjas.

Eelnõuga lisatakse üks maamaksuseaduse paragrahv, millega sätestatakse riigi poolt antud maamaksuvabastustega kaasneva vähemlaekumise kompenseerimine.

Seaduse rakendamine toob kulu riigieelarvele ulatuses, mille võrra praegu kannavad seda kulu riigi eest kohalikud omavalitsused. Maa-ameti hinnangul on see mitte rohkem kui 1,75 miljonit eurot aastas.

Eelnõu algataja kinnitab, et negatiivset mõju avaliku sektori summeeritud kuludele eelnõul ei ole ning välistamaks ebamõistlikult suurte kompensatsioonide tõttu tekkivaid ülemääraseid kulutusi riigieelarvele lähtutakse maksuvabastuse ajal kehtivast maamaksu määrast.

Seadus on kavandatud jõustuma 2013. aasta 1. jaanuaril.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!