Sisekaitseakadeemia rektor: noorte aatelisus on sageli raha

 (28)

Lauri Tabur
Foto: Ilmar Saabas

Sisekaitseakadeemia rektori Lauri Taburi arvates on noortele eestlastele head buumiaastad mõjunud paraku mõnevõrra laisakstegevalt ning paljude noorte väärtused on pigem materiaalsed, kui aatelised.

"Paraku need head asjad on muutnud noori. Noorte aatelisus on tihti raha," rääkis Tabur saates "Kahekõne" ning lisas, et sisekaitseakadeemiasse tulevad noored peavad ikkagi olema motiveeritud. "Ühiskonnas on tegelikult ju väga palju oluliselt lihtsamaid väljakutseid, kui näiteks tuua tulest välja inimest," lisas Tabur.

Sisekaitseakadeemia rektor rääkis, et tänavu oli kõrgkooli sisseastumine rahuldav ja Taburi sõnul on veel noori kelle seast valida. Küll aga näeb rektor võimalikku probleemi 10 aasta pärast, kui ametist hakkavad lahkuma 90ndate alguses taasiseseisvunud Eesti politseisse tööle tulnud inimesed ning samas ei ole peale tulemas piisavalt palju noori.

Kommenteerides viimasel ajal avalikkuse ees välja käidud mõtet, et politsei on justkui jäänud mugavuspositsiooni, leidis Tabur, et Eesti ühiskond on jõudmas 15 aasta tagusesse dialoogi, kui arutati jõuteemade ja riigi rolli üle. "Kas inimesed kardavad, et peaksime mõtlema riigi jõu suurendamisele? Need on küsimused mille üle tuleks jälle arutada," leidis Tabur.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare