Simsoni valik: kas hakata vastu erakonna juhatuse otsusele või loobuda riigikogu fraktsiooni juhtimisest

 (186)

Kadri Simson
Kadri SimsonFoto: Tiit Blaat

Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Kadri Simsonit on järgmisel nädalal ootamas keerukas valik. Tõenäoliselt nimetab Edgar Savisaare kontrolli all olev Keskerakonna juhatus riigikogu keskfraktsiooni esimehe kandidaadiks Jaanus Karilaiu. Kui Simson laseb end juhatuse otsusele vastu seistes fraktsiooni juhiks valida, siis hoiatavad tema vastased teda erakonnasisese tüli süvenemisega.

Tüli taust on sügisene Keskerakonna esimehe valimise võitlus, milles Simson jäi napilt Savisaarele alla. Sellele järgnes rida võitlusi piirkondades, kus Simsoni toetajatele tekkisid Savisaare leerist vastaskandidaadid. Mõnikord suutsid Simsoni leeri inimesed oma juhtkohad säilitada, mõnikord mitte.

Riigikogu keskfraktsiooni on seni pikalt juhtinud Simson. See on tema leeri tähtsaim võimupositsioon, sest fraktsiooni esimees esindab kogu fraktsiooni ja lisaks allub talle keskfraktsiooni kaheksa palgalist töötajat.

Karilaid ütles, et Savisaar on temaga rääkinud keskfraktsiooni esimeheks kandideerimisest. Kas ta on nõus kandideerima, otsustab ta Keskerakonna juhatuse istungiks, mis toimub teisipäeval. Teiseks kandidaadiks juhatuses on Simson. Keskerakonna juhatuses on Savisaare toetajatel ülekaal, mistõttu tõenäoliselt saab Karilaid sealt oma toetuse kätte.

Kolmapäeval valib keskfraktsioon endale juhi. Fraktsioonis on omakorda Simsoni toetajatel teatud ülekaal. Kui Simson on oma toetajates kindel, võib ta juhatuse soovitust eirates ikka kandideerida fraktsiooni juhiks ja valituks osutumise korral ei saaks Savisaar midagi teha, sest fraktsioon on oma tegevuses iseseisev.

Loe veel

Seotud lood:

Siiani on juhatuse soovitusega alati arvestatud. "Kui juhatuse soovitusega ei arvestata, siis tüli süveneb," hoiatas Karilaid. Mida Simson teeb, pole teada. Reedel ei õnnestunud temalt fraktsiooni esimehe valimist puudutavatele küsimustele vastust saada.

Karilaid kritiseeris, et Simsoni juhtimisel on keskfraktsioon liigselt keskendunud erakonnasisesele võitlusele, mitte parlamenditööle ja partnerite otsimisele. "Keskfraktsiooni ülesanne peaks olema Taavi Rõivase valitsuse kukutamine ja selle asendamine Keskerakonna valitsusega," leidis Karilaid.

271 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Rae vald, Majaosa
455€
Tallinn, Korter
116 900€
Tallinn, Korter
124 900€
Saue vald, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
209 000€
Ülenurme vald, Maja
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
121 990€
Tallinn, Korter

421 900€
Tallinn, Korter
169 900€
Tallinn, Korter
199 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare