Sepper: Danske Bank käitus lapsepuhkuselt naasnud töötajaga ebainimlikult ja ebaseaduslikult

 (39)
Lisatud panga kommentaar

Sepper: Danske Bank käitus lapsepuhkuselt naasnud töötajaga ebainimlikult ja ebaseaduslikult
Foto: Tiit Blaat

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper ütles täna Eesti Päevalehes avaldatud noore naise juhtumit, keda lapsepuhkuselt naastes Danske Bank vanale kohale tööle võtta ei tahtnud kommenteerides, et lapse saamine ja tema eest hoolitsemine iga inimese õigus. Tööandjad peavad seda õigust austama.

Naise sõnul muutus tööandja suhtumine temasse pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist täielikult. „Olin pangas töötanud seitse aastat. Need olid ilusad aastad: uued teadmised, uued sõbrad ja tuttavad, karjääri areng, lootused. Kõik muutus pärast lapsepuhkuselt naasmist, järgnes šokeeriv ja täiesti ootamatu lõpp. Oma tööd ja ametit ma tagasi ei saanud, pidin hoopis kandideerima vabadele ametikohtadele. Minult nõuti uuesti CV esitamist ja motivatsioonikirja kirjutamist, milles pidin selgitama, miks ma soovin oma tööandja juures kandideerida oma ametikohast madalamale ametikohale. Viimase hetkeni lootsin, et see on vaid õudusunenägu,“ ütles ta.

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper sõnas, et paraku ei ole siin tegemist Eesti mõistes üksikjuhtumiga, vaid levinud praktikaga, millega seisab silmitsi palju väikelaste vanemaid.

„Selles juhtumis on eriti häiriv see, et Danske pank käitus oma töötajaga mitte üksnes seadust rikkudes, vaid ka ebainimlikult. Nõuda omaenda töötajalt tööle tagasitulekuks kandideerimist vabadele ametikohtadele, valida ta konkursil välja ning seejärel mitte talle tööd anda, on inimest alandav ja vääritu,“ märkis Sepper.

Loe veel

Seotud lood:

Ta lisas, et lapse saamine ja hoolduspuhkusele jäämine on iga töötaja õigus. Seadus kaitseb väikelaste vanemaid ning kohustab tööandjat tagama inimesele lepingujärgse töö. „Kas me peaksime normaalseks, kui pärast suvepuhkust teataks tööandja, et kahjuks enam tööd tagasi ei saa? Arvan, et mitte. Ehk tasuks meil kõigil mõelda, millised on hoiakud, mis valitsevad tööturul laste saamise eas naiste ja lapsevanemate suhtes ning kas neil hoiakutel on mõju inimeste otsusele saada lapsi (teine või kolmas laps),“ ütles Sepper.

„Loodan, et liigume sinnapoole, et me ei lepi sellega, kui töötaja vabastatakse töölt lapse saamise pärast. Kui tööandja rikub lapsevanema õigust pärast puhkust oma töökohale naasta, peab sellele reageerima. Oma õiguste kaitseks on võimalused olemas,“ ütles Sepper.

Loe hämmastavast juhtumist tänasest Eesti Päevalehest!

Danske Bank'i teatel ei ole nad eksinud soolise diskrimineerimise vastu. "Ettevõtte parema toimimise nimel tuleb tööandjal paratamatult teha töötajaid puudutavaid raskeid otsuseid. Danske Bank kinnitab, et on käitunud tööandjana hoolivalt ja väärikalt, taganud töötajate kaitse diskrimineerimise eest ning järgib võrdse kohtlemise põhimõtet vastavuses kehtivate seadustega," teatas Danske Banki personaliarenduse osakonna juht Külli Meier.

"Juhtumi käigus esines poolte vahel arusaamatusi, mida kokkuleppel lahendada ei õnnestunud. Endine töötaja ei soovinud vastu võtta talle pakutud alternatiivseid ametikohti," märkis Meier.

"Töövaidluskomisjon jättis töötaja avalduse perekondlike kohustuste täitmise ja lapsevanemaks olemise tõttu diskrimineerimise tuvastamiseks rahuldamata. Vastavalt kohtumäärusele kinnitati poolte vaheline kompromiss ja lõpetati kohtumenetlus. Mõlemad pooled kinnitasid, et neil pole teineteisele selles asjas enam pretensioone. Pank on tekkinud arusaamatuste tõttu oma endise töötaja ees vabandanud."

83 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
149 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
120 000€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!

169 000€
Saku vald, Majaosa
195 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tartu, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare