Välisõpinguid toetava stipendiumi said Johanna Jõekalda õpinguteks Viini rakenduskunsti ülikoolis, Jaanika Kilgi õpinguteks Amsterdami konservatooriumis, Liisi Koikson õpinguteks Tech Music School`is Londonis, Christina Krigolson osalemiseks Andrey Klemmi meistrikursustel Prantsusmaal, Riina Maidre õpinguteks Amsterdami kunstikoolis, Ruslan Petrov õpinguteks Peterburi konservatooriumis, Mari Poll õpinguteks Londoni kuninglikus muusikakolledžis, Rebeka Põldsam õpinguteks Londoni ülikooli Goldsmith`i kolledžis.

Annika Räim õpinguteks Amsterdami ülikoolis, Elo Soode õpinguteks Suurbritannia Riiklikus filmi- ja telekoolis, Laura Toots enesetäienduseks ja praktikaks WIELSi kaasaegse kunsti keskuses Brüsselis, Johanna Ulfsak õpinguteks Koldingi disainikoolis Taanis, Teele Uustani õpinguteks Londoni ülikooli kõnekunsti ja draama koolis ning Kristel Pärtna ja Janne Ševtšenko said mõlemad stipendiumi õpinguteks Kaludi Kaludowi juhendamisel.

Heino Pedusaar sai stipendiumi ajaloolise eraarhiivi korrastamiseks ja üleandmiseks Eesti teatri- ja muusikamuuseumile, Kalju Suur fotoraamatu „Ülesvõtted laulu- ja tantsupidudest 1963-2009“ väljaandmiseks, Natalia Ermakov doktoritöö „Mordva ja setu itkukultuur. Tee teispoolsusesse“ kirjutamiseks, Ivan Pavljutškov õpinguteks Balti filmi- ja meediakoolis ning Riho Västrik doktoritöö „Eesti dokumentaalfilm 1960ndatel-70ndatel“ kirjutamiseks.

Kultuuristipendiumid määrab kultuuriminister oluliste kultuuriprojektide ja loominguliste tellimuste toetamiseks või õppetoetustena õpinguiks välismaa kõrgkoolides või teadusasutustes. Igal aastal määratakse 20 stipendiumi.