SDE: Nõmme turu ümbernimetamine võimaldab teiste turgude kahjumit peita

 (6)

Nõmme turg
Eesti Päevaleht

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide arvates on kohalikel turgudel oluline osa Tallinna linnaosade identiteedist ja tulubaasist. Nii peaksid need jääma tulevikus linnaosavalitsuste haldusalasse, mitte kuuluma linna tsentraalse juhtimise alla.

Sotsiaaldemokraadist linnavoliniku Lauri Laatsi sõnul haldab täna Nõmme Turg kolme Tallinna turgu, mis asuvad vastavalt Nõmmel, Mustamäel ja Lasnamäel. „Kellelegi pole saladuseks, et Nõmme Turu Lasnamäe üksus ei ole valimiste-järgselt rahuldavalt tööle rakendunud ja kannab suurt kahjumit. Ebaõnnestunud asukohavaliku tõttu ei ole tulemuste paranemist ette näha ka tulevikus,“ märkis Laats erakonna fraktsiooni teatel.

„Nõmme Turu ümbernimetamine Tallinna Turgudeks annab linnavalitsusele võimaluse peita võimalikke edaspidi tekkivaid kahjumeid. Kahjumlikult tegutsev linnaettevõte on aga tegelikuks koormaks kõigile linnakodanikele,“ lisas Laats.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul lähtub linnavalitsuse plaan viia Tallinna turud linna ettevõtlusameti haldusalasse tsentraliseerimispõhimõttest. Selle tulemusel vähenevad oluliselt Nõmme linnaosavalitsuse omatulud ja seega võimekus kohalikul tasandil ise oma eelarvelisi tulusid käsutada ja kohaliku elu probleeme lahendada.

Nii tegid sotsiaaldemokraadid täna linnavolikogus ettepaneku jätta kõnealused kolm turgu edaspidi linnaosavalitsuste haldusalasse.

Senine asutus Nõmme Turg kannab nüüd linnavolikogu otsuse kohaselt nime Tallinna Turud, teatas linnvolikogu.

Loe veel

"Algusaegse Nõmme turu haldaja tegevus laienes märgatavalt juba läinud aastal, kui üksnes Nõmme turul kaubandustegevuse korraldamiseks 30. oktoobril 2008 loodud asutuses moodustati kolm struktuuriüksust. Lisaks Nõmme turu haldamisele tehti siis algust ka Lasnamäe ja Mustamäe turu rajamisega ning sellega asusidki uued struktuuriüksused Lasnamäe Turg ja Mustamäe Turg tegelema. Seega ei ole asutuse nimi – Nõmme Turg – enam kooskõlas tema laienenud tegevushaardega ning on muutunud pigem eksitavaks," märkis abilinnapea Arvo Sarapuu.

Tallinna Turud kuulub Tallinna ettevõtlusameti haldusalasse ning linnavalitsus muudab vastavalt asutuse põhimäärust.

325 000€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
70 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
229 000€
Rae vald, Majaosa
79 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!

116 000€
Tallinn, Korter
203 000€
Tallinn, Korter
150€
Tallinn, Äripind
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare