Scoutspataljoni mehed õppisid, kuidas Afganistanis käituda

 (7)
Scoutspataljoni mehed õppisid, kuidas Afganistanis käituda
Foto: Ilmar Saabas

Täna lõppes Sirgalas Ida-Virumaal Scoutspataljoni kahenädalane väljaõppeharjutus BAM-11, mille eesmärk on valmistada ette järgmise rotatsiooniga Afganistani suunduv kontingent.

Õppus BAM on alati olnud arengus ning seekord suutsime tänu Estcoy-13 kõrgele väljaõppetasemele viia läbi õppuse, kus Afganistani olukorra kompleksus tuli varasemast selgemini välja,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Vahur Karus.

13.-23. septembrini toimunud õppusel kinnistasid kaitseväelased välisoperatsiooniks vajalikke oskusi, sealhulgas patrullimist, tegevust kontrollpunktides ja ohtlikul alal ning tegevust isevalmistatud lõhkekehade leidmisel ja käsitlemisel. Õppuse eesmärk oli ka hinnata novembris Afganistani suunduva jalaväekompanii Estcoy-13 ja rahvusliku toetuselemendi NSE-12 koostööd. Väljaõppeharjutuse stsenaariumi aluseks olid Afganistanis Helmandi provintsis enimlevinud taktikalised situatsioonid.

Kolonelleitnant Karuse sõnul läks õppus väga hästi korda, staabi ja allüksuste meeskonnatöö oli korralik ning võitlejate motivatsioon ja teotahte kõrged.

Õppusel osales ligi 350 kaitseväelast. Lisaks Scoutspataljonile võtsid harjutusest osa õhuväe kopterimeeskond, tagalapataljoni, pioneeripataljoni ja logistikakeskuse kaitseväelased.

Homme hommikul kell kuus alustavad Scoutspataljoni sõidukite kolonnid tagasiteed Paldiskisse marsruudil Sirgala – Narva maantee - Tallinna ringtee - Paldiski.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare