Savisaare endine ratastoolilükkaja: Savisaar võib ju ravimeid võtta, ent sellest pole kasu. Tal on depressioon

 (174)
Savisaare protsess
Edgar Savisaar ja tema endine nõunik Andres-Marius Rosenblatt Foto: Rauno Volmar

Edgar Savisaare endine abiline ja nõunik Andres Marius Rosenblatt ei mõista Tallinna Ringkonnakohtu määrust, mis peab Savisaare kohtuasja lõpetamist tema tervislikust seisundist lähtudes ennatlikuks. "Tal on depressioon, see teeb olukorra veelgi hullemaks," ütles Rosenblatt Delfile.

Kui eile andis Tallinna Ringkonnakohus teada, et Savisaare kriminaalmenetluse lõpetamine tema tervisliku seisundi tõttu on ennatlik, pahandas see Savisaare kauaaegset raviarsti Peep Põdderit. Põdder nentis, et mehe tervis on niivõrd halb, viidates tema kõrgele veresuhkru tasemele ja mäluhäiretele.

Möödunud aastal lahkus Edgar Savisaare kõrvalt tema pikaaegne abi ja nõunik Andres Marius Rosenblatt. Rosenblatt oli Savisaare kõrval, kui toonase Tallinna linnapea üle hakati kohut mõistma ja mehe tervis järsult halvenes.

Rosenblatt ütles Delfile, et kuigi ta pole Savisaarega ligi pool aastat isiklikult suhelnud, siis Savisaare praeguste abistajate ja lähikondlaste kaudu teab, et poliitiku tervis on läinud aina kehvemaks.

Seotud lood:

"Ma ei ole Savisaarega tükk aega rääkinud, meie poliitilised teed läksid lahku, aga inimesena siiski austan teda, hoian talle pöialt ja loodan, et kõik läheb hästi," alustas Rosenblatt. Mis aga puudutab tõika, et ringkonnakohus peab Savisaare kohtuprotsessi lõpetamist ennatlikuks, siis Rosenblatt sellega ei nõustu. "Tal on depressioon, mis teeb kohtusaalis käimise veel raskemaks, mõelge sellele ka," sõnas ta.

Savisaare endine nõunik ei kahtle Peep Põdderi öeldus, kuid möönab, et kui tema veel Savisaare kõrval oli, siis mehel niivõrd tugevaid mäluhäireid ei esinenud. "Jah, tal läksid vahel nädalapäevad sassi või unustas ära, mis kell on, aga mälukaotust kui sellist siis veel ei olnud," ütles Rosenblatt.

"Inimesed kipuvad unustama, et Savisaarel on depressioon, mis kõiki tema haiguseid veelgi süvendab," lausus Rosenblatt. "Isegi kõiki ravimeid õigeaegselt võttes ei mõju kohtusaalis käimine positiivselt, vaid tekitab emotsionaalseid lisapingeid."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare