Ergma ja Gauck pidasid oluliseks Euroopa Liidu tasandil finantsstabiilsuse saavutamist, et selle kaudu tagada vajalik majanduskasv, mis on aluseks sotsiaalsete probleemide lahendamisele.

Kohtumisel rõhutati, et peame järgima mõistlikku ja vastutustundlikku rahanduspoliitikat. Ergma toonitas: "Ühelgi poliitikul pole õigust korraldada elu tulevaste põlvkondade arvelt."

Gauck leidis, et Eesti on hea näide läbimõeldud sammudest kriisiolukorrast toimimisel. Gauck märkis, et Eesti on näidanud, kuidas läbimõeldult toimides saab hakkama ilma ülejõu käivaid kohustusi võtmata.

Tema arvates annab tunnistust seegi fakt, et rahvas on vaatamata raskustele olukorda mõistnud ja kokkuhoidu pooldanud poliitikud tagasi ametisse valinud. Gaucki arvates peaks Eesti sõnumit mõistlikust poliitikast rahvusvahelisel areenil laiemalt levitama.

Ergma ja Gauck tõdesid, et koostöö Euroopa Liidu raames, aga ka kahepoolsete suhete laiendamine toob kasu mõlemale riigile. Kohtumisel märgiti, et ELi teemade puhul on kahe riigi vaated kõige lähedasemad EL rahandus- ja majandusküsimustes. Tõdeti, et kriis euroalas on lähendanud Eestit ja Saksamaad kui vastutustundliku riigirahandusega riike.

Vastastikkuseid visiite on teinud nii mõlema parlamendi komisjonide kui ka poliitiliste parteide delegatsioonid, samuti Saksa Liidumaade parlamentide esindused.

Kohtumisel osalesid väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko, kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas ja majanduskomisjoni liige Kalev Kallo.