Saarlased rakendasid vähipüügi kontrollimisel naabrivalvet

 (10)
Saarlased rakendasid vähipüügi kontrollimisel naabrivalvet
Foto: Sven Arbet

Keskkonnainspektsioon kinnitab, et vähipüüdjate kontrollimise on lisaks inspektoritele oma südameasjaks võtnud ka teadlikumad püüdjad ise.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul rääkis Saarte Häälele, et tänavu jätkub lubadega püüdjaid, kes lisaks ametlikele kontrollidele veekogul toimuval samuti silma peal hoiavad, praktiliselt kõigi veekogude äärde.

Mitu lubadega püüdjat on tema sõnul inspektoritele öelnud, et teised samasugused seaduslikud püüdjad on nende tegevuse vastu huvi tundnud.

“Toimib n-ö naabrivalve, kontrollitakse ka teisi püüdjaid,” sõnas Tuul. Taolist ühiskondlikku valvet kogesid ka inspektorid ise, kui öösel kella ühe paiku tuli Oju jõe ääres elav noormees neid kontrollima, ja seda kaks õhtut järjest. Samamoodi tunti järelevalvet tegevate inspektorite vastu huvi ka Lõve, Kärla ja Leisi jõe ääres. “See näitab, et inimeste teadlikkus ja hoolivus on tõusnud,” leidis Tuul.

Keskkonnainspektsiooni nõunik Himot Maran ütles püügihooaja algul, et kõrgendatud tähelepanu vähipüügile kui inspektsioonipoolse kalakaitse ühele prioriteedile peaks olema igati mõistetav.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare