Rüütel kandideerib teiseks ametiajaks

 (676)
Arnold Rüütel
AFP/Scanpix

Arnold Rüütel lõpetas kaua kestnud spekulatsioonid, öeldes Aktuaalsele Kaamerale, et on valmis valimiskogus kandideerima Eesti presidendiks ka teiseks ametiajaks.

Rüütel nõustub enda sõnul Rahvaliidu kolmapäeval tehtud ettepanekuga kandideerida teiseks ametiajaks, juhul kui uut riigipead juba riigikogus ei valita, vahendab ETV24.

“Kui parlamendis valitakse president ära, siis on see väga hea. Aga kui see ei õnnestu või ei toimu, siis on tekkinud uus poliitiline olukord,” ütles Rüütel.

“Kui Rahvaliit on esitanud omapoolse kandidaadi, siis on see suur usaldus minule. Ja ma nõustun sellega.”

Rüütli avalike suhete nõuniku Eero Rauna sõnul ei tee Rüütel kandideerimise kohta ametlikku avaldust, kuna kandideerib valimiskogus juhul, kui riigikogu ei suuda uut riigipead valida.

Samuti ei hakka Rüütel Rauna sõnul enne presidendivalimisi riigikogus osalema presidendikandidaatide vahelistes avalikes debattides.

Res Publica esimees Taavi Veskimägi ütles PM Online’ile, et Rüütli kandideerimine oli ammu teada ja on tore, et president tuli kapist välja.

“Oli ammu teada, et Rahvaliidu presidendikandidaat on Arnold Rüütel. Ka see oli teada, et ta kandideerib uuesti presidendiks,” sõnas Veskimägi. “Tore, et president Rüütel on nüüd kapist väljas ja selgus majas.”

18. juunil tuleb kokku Rahvaliidu kongress, kes vastavalt erakonna põhikirjale kinnitab Rahvaliidu kandidaadi Eesti Vabariigi presidendi ametikohale.

Senistes presidendikandidaatide toetust analüüsivates uuringutes on küsitletud pooldanud kõige enam sotsiaaldemokraat Toomas Hendrik Ilvest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare