"Russofoobide nimekirja" sattunud 20 inimesest on praegu teada 14

 (7)
Moskva, kevad 2010 012
Venemaa välisministeeriumFoto: Denes Kattago

Venemaa poolt Magnitski nimekirjale vastukaaluks koostatud "russofoobide nimekirja" pandud ja Venemaale sissesõidu keelu saanud 20 inimesest on praeguseks avalikult teada 14.

Praeguse seisuga on teada, et Venemaa välisministeeriumi koostatud "russofoobide nimekirja" kuuluvad Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse töötajad Dmitri Terepik, Kristi Raik, Ivo Juurvee, Kalev Stoicescu ja Erkki Bahovski, president Toomas Hendrik Ilves, ajakirjanik Ainar Ruussaar, kodanikuaktivistid Jevgeni Krištafovitš ja Sergei Metlev, Eestis tegutseva ukrainlaste ühingu juhi Evhen Tsybulenko, ajaloolane Igor Kopõtin, Vabaerakonna esimees Andres Herkel ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed Henn Põlluaas ja Urmas Reitelmann.

Kuue nimekirja kantud inimese kohta praegu veel infot ei ole. Välisminister Sven Mikser ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil, et ministeerium on nimekirja kantud inimesi teavitanud. "Russofoobide nimekirjas" olevad inimesed peavad aga Mikseri sõnul saama ise otsustada, kas avaldavad enda kohta kõnealuse info või mitte.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!