Maksu- ja tolliameti hinnangul on Venemaalt autopaakides sissetoodav kütus muutunud kohalike inimeste hobiärist organiseeritud tegevuseks, mis toob kurjategijatele ulatuslikku tulu," ütles Rõivas. "Aastas tuuakse üle piiri illegaalseks edasimüügiks ligi 12 miljonit liitrit kütust, mis tähendab, et maksudena jääb laekumata üle viie miljoni euro. Teisisõnu on riigil petturite tõttu igal aasal viis miljonit vähem oluliste valdkondade rahastamiseks."

Rahanduskomisjoni liikme sõnul ei hakata ka tulevikus piirama tavaturistide liikumist, küll aga peab olema võimalus maksustada regulaarselt mitmesaja liitrise paagiga üle piiri "pendeldamine".

Rõivas meenutas, et aasta tagasi lõpetati rahanduskomisjoni eestvedamisel kütusefirmade käibemaksupettus ning ka siis sai samm suure kriitika osaliseks. "Öeldi, et väiketanklad surevad välja ning maal enam kütust osta ei saa. Tegelikkus on vastupidine - tanklaid kinni ei pandud ning riik on ühe aastaga saanud 80-90 miljonit eurot maksutulu lisaks. See on raha, mida saame kasutada hariduse, kultuuri ja teiste oluliste valdkondade tarbeks," lausus parlamendisaadik.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutas osaluseksperimendist, kus ajakirjanik käis Tartus salakütust ostmas. Edasimüüjate leidmine ei osutunudki eriti raskeks.