Rõivas: kui inimene on saanud palka, aga sotsiaalmaksu makstud ei ole, on tegemist pettusega

 (241)
Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogule
Taavi RõivasFoto: Taavi Sepp

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimehe Taavi Rõivase (RE) sõnul peaks maksuamet sotsiaalmaksu maksmata jätnud ettevõtjatelt raha tagantjärele sisse nõudma.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et haiglasse jõuavad erakorralist ravi vajavad ravikindlustuseta, kuid tegelikult töötavad patsiendid, kellele tehakse kalleid erakorralisi protseduure.

Skeemi järgi jõuab patsient enne erakorralist protseduuri helistada oma tööandjale. Tunni aja pärast selgub, et patsiendi nime taha on haigekassa kindlustuse registris ilmunud linnuke – ootamatult on talle tekkinud kehtiv ravikindlustus. Arstid peavad seda kõigi teiste oma makse ausalt maksvate inimeste vastu äärmiselt ebaõiglaseks.

"Kogu palk peab Eestis olema sotsiaalmaksuga maksustatud ning igal töötaval inimesel peab seega olema ka ravikindlustuskaitse," ütles Rõivas Delfile.

"Kui inimene on saanud palka, aga sotsiaalmaksu makstud ei ole, saab tegemist olla maksupettusega ning maksuamet peaks maksu sisse nõudma tagantjärele," leidis Rõivas.

Ta märkis, et lisaks töötavatele inimestele laieneb tervisekindlustus Eestis ka kõigile pensionäridele, registreeritud töötutele, rasedatele ning väikelapse vanematele. "Ehk teisisõnu — kõigil soovijatel on võimalik kindlustuskaitse saada."

Seotud lood:

Minister Riina Sikkuti pakutud lahendus — ravikindlustus kõigile, sh ka maksupõlguritele — annaks Rõivase hinnangul äraspidise tulemuse, sest soodustaks veelgi ümbrikupalkade maksmist.

"Ametisolev valitsus on mitme otsusega suurendanud ümbrikupalkade maksmise atraktiivsust — nii astmeliselt tõusev maksukoormus kui sissetulekust sõltuvad trahvid ning sissetulekust mittesõltuv pension vähendavad motivatsiooni maksta ja saada ausat palka. Ühetaoline ja võimalikult lihtne maksusüsteem seevastu suurendab motivatsiooni maksusid korrektselt tasuda," rääkis Rõivas.

Ta lisas, et ravikindlustusega seotud teemad on riigikogus eeskätt sotsiaalkomisjoni pädevus, aga kui lähtuda sellest, et kasvanud on maksupettuste hulk, peaks kindlasti ka rahanduskomisjon selle teema vastu huvi tundma. "Seni see meil päevakorras olnud ei ole."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

See on retsept, mida kantakse uhkusega südames ja antakse peres edasi, sest selles retseptis on palju rohkem kui vaid koostisained — selles on sinu pereliini ürgset tarkust, loomulikku olekut, see on side esivanematega. Mis on siis kõige tähtsam retsept? Eks ikka vanaema pannkoogid! See, et ainsaid pannkooke oskab teha vanaema, on kõigile selge. Ja kõigile on selge ka see, et ainsate õigete pannkookide autor on just tema vanaema — ärme hakka sellistel teemadel üldse vaidlema, sest mõni asi on püha! Minu vanaema on kõige ehtsamat sorti kange mulk. Kes siis, kui ta aktiivset elu elas, kamandas elu, udjas laisku ja armastas lapsi. Nüüd ta armastab vaid lapsi, sest udjamiseks on ta juba vana — 92-aastane. Mul kui tema esimesel lapselapsel õnnestus veeta tema juures maal kõige pikemat aega ja ma nägin pealt igasugu ägedaid töövõtteid (peale selle, kuidas laisale üle turja anda), õppides ära nii mõnegi asja, mis mulle hiljem elus on kasuks tulnud. Kas või selle, et kui mikserit pole, kuidas siis vahustada. Mul on siiamaani meeles see imestus, mis mind valdas, kui vanaema võttis oma savikausi ja kahvli ning pani kordagi peatumata lõpuni välja — senikaua kui munavalgevaht oli ilus kõva. Nagu ikka, on vanaema retseptid sellised, kus pead võtma törtsu seda, sortsu toda, silma järgi midagi kolmandat. Samas pannkookide puhul ei saa lihtsalt asjad lörri minna, sest selle eest hoolitses ju vanaema ise — ta ei käsi sul törtsu asemel võtta kamalutäit, nii et siingi jälgi retsepti ja saab nii ka! Pannkooke söö moosiga, suhkruga, meega, hapukoorega, kuidas soovid! Ja näppude vahelt.