Esimest korda taasiseseisvunud Eestis on nimekirja suurus piiratud. 125-liikmeliste täisnimekirjadega osalevad valimistel Keskerakond, Mõõdukad, Rahvaliit, Isamaaliit, Reformierakond ja Res Publica.

Eestimaa Ühendatud Vene Rahvaparteid esindab 106, Iseseisvusparteid 37 ja Kristlikku Rahvaparteid 30 kandidaati. Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei ja Vene Erakond Eestis piirdusid kumbki 12 nimega.

Erakondade nimekirjades on kokku 947 kandidaati, 16 inimest otsustas parlamenti pürgida erakondade toetuseta.

Otepää poliitik Jaanus Raidal pürgib parlamenti Valga-, Võru- ja Põlvamaalt, pensionär Väino Karo Tartust, töötu Enn Oja Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosast ning Kiili vallavanem Mart Riisenberg Harju- ja Raplamaalt.

Paide kutsekeskkooli õpetaja Ivan Tsvetkov seadis end üles Viljandi- ja Järvamaal, MTÜ Narva Sõjamemoriaal juhatuse esimees Aleksei Kolpakov Ida-Virumaal, Taali põhikooli direktor Aino Värbu Pärnumaal ning MTÜ Tallinna Tarbijakaitse Nõukogu juhataja Aado Luik Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas.

Pensionär Edgar-Julius Pruks kandideerib Võru, Valga ja Põlva maakonnas, pensionär Kalju Mätik Tallinnas Mustamäel ja Nõmmel, Akadeemia Nord rahvusvahelise õiguse õppetooli juhataja Kaarel Jaak Roosaare samuti Mustamäel ja Nõmmel ning pensionär Astrid Koppel Lääne-Virumaal.

Pensionär Eino Paju pürgib riigikokku Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal, talupidaja Rein Haggi Harju- ja Raplamaal, AS-is Packetline töötav Hasso Nurm samas ringkonnas ning Aleksander Raag, kelle töökohta pole märgitud, Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas.

Valimised 101-liikmelisse riigikokku toimuvad teisel märtsil.